Celoroční program dlouhodobých stáží – ČT start

Video je výsledkem jednoho z projektů stážistů.

Máte zájem si během studia vydělávat prací v oboru? Chcete se učit od největších profesionálů? Pokud ano, postavte se s námi na START své kariéry. Česká televize se otevírá mladým profesionálům.

Co můžete očekávat od dlouhodobé stáže?

Na 12 měsíců se stanete plnohodnotnou součástí týmů těch nejlepších profesionálů, od kterých se budete moci učit. V rámci programu budete mít přiděleného svého garanta, který vás bude celou stáží profesně provázet a pravidelně vám poskytne zpětnou vazbu.

Navíc společně s ostatními stážisty v programu budete spolupracovat na dlouhodobých projektech. Po celý rok je pro vás také připravena řada školení a workshopů. Pokud budete úspěšní, může se stát, že na konci stáže získáte v ČT stálou pracovní pozici (to však záleží i na aktuální nabídce volných pracovních míst).

Koho hledáme?

Studenty posledních ročníků navazujícího magisterského nebo doktorandského studia, kteří mají zájem o konkrétní obor. Výhodou je alespoň krátká praxe v oboru. Uplatnění nabízíme napříč celou ČT (od techniky až po HR).

Jak se přihlásit?

Vždy na podzim zveřejňujeme na kariérních stránkách České televize všechny vypsané stáže. Přihlášení je možné přes odpovědní formulář, který je u každého inzerátu.

Podívejte se na facebookovou stránku ČT start, jak se daří letošním stážistům. Pokud vás k programu ještě něco zajímá a nenašli jste to na našich stránkách, napište stážistům přímo na Facebooku. Rádi vám dotazy zodpoví.

Krátkodobé stáže

Jste student SŠ/VŠ a potřebujete povinnou praxi do školy?

Česká televize nabízí studentům i krátkodobé stáže. Jsou kratší (maximálně na dva měsíce) a jsou neplacené. Bohužel nemůžeme vyhovět každé žádosti, vždy záleží na aktuální situaci v konkrétním oddělení, ale snažíme se, aby u nás byly dveře otevřené pro co nejvíce stážistů. V případě zájmu o krátkodobou stáž prosíme, abyste k žádosti uvedli rozsah stáže, zaměření a termín.

Napište na email kariera@ceskatelevize.cz.

Krátkodobé stáže v TS Brno

Česká televize TS Brno nabízí pro studenty vysokých škol tříměsíční bezplatné stáže v různých oborech. Nabídku najdete v příloze.

Stáže ve Zpravodajství České televize

Česká televize je otevřena všem, kdo se chtějí něco naučit a kdo chtějí pracovat ve veřejnoprávním médiu. Zpravodajství ČT nabízí program krátkodobých (zpravidla dvouměsíčních) neplacených stáží. Každý cyklus je zahájen školeními a přednáškami, během nichž se stážisté učí pracovat se základními databázemi, jak komunikovat s respondenty nebo jak vyhledávat vlastní zpravodajská témata a jak je zpracovat.

Stáže nabízí Redakce plánování a analýz v Praze, ale i regionální studia České televize. Absolvovat stáž je tak možné i v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Plzni a Ústí nad Labem.

S nejlepšími stážisty je navazována dlouhodobější honorovaná spolupráce. Do programu stáží se mohou přihlásit nejen studenti, ale zejména pro ně je určena. Studium žurnalistiky není podmínkou.

Stáže se také můžete účastnit v redakci webu ČT24. Jedná se o třítýdenní krátkodobou stáž. Stážisté jsou během ní seznamováni s fungováním zpravodajského portálu a postupně se zapojují do redakční novinářské práce.

Zájem o stáže je velmi vysoký, výběr stážistů tedy probíhá formou výběrového řízení. Aktuální volná místa pro zájemce o stáž naleznete v sekci Volná místa.

Diplomové práce ve Zpravodajství

Zajímá vás Česká televize a mediální prostředí nejen prakticky, ale chtěli byste se problematice věnovat i více teoreticky? Plánujete psát diplomovou práci, která se týká médií? Spolupracujte s námi! Česká televize nabízí možnost spolupráce na závěrečné práci. Vyberte si z nabízených témat nebo nám pošlete téma vlastní a Česká televize vám přiřadí odborného garanta, s nímž budete moci svoji závěrečnou práci konzultovat.

  • problematika veřejnoprávních médií
  • televize a vysílání
  • vztah médií a politiky
  • fake news a práce s informacemi
  • nová média, sociální sítě
  • projekt iReportér v České televizi

Napište na email diplomoveprace@ceskatelevize.cz.

Diplomové práce - ostatní

Nevíte ještě, jakému konkrétnímu tématu byste se ve své diplomové práci rádi věnovali, ale je Vám blízké téma veřejnoprávní televize či médií obecně?

Pošlete nám svůj návrh a my jej projednáme s českotelevizními odbornými garanty v oblastech programu, mediálního práva, vysílání, výroby pořadů či dabingu a mnoha dalších témat, týkajících se médií.

Svůj návrh názvu a struktury diplomové práce, životopis a stručné zdůvodnění, proč jste vybrali právě toto téma a jakým bude přínosem pro ČT, zašlete na e-mail: diplomoveprace@ceskatelevize.cz

Naše vyjádření ohledně spolupráce na Vaší diplomové práci zasíláme zpravidla do čtrnácti dnů.

Pokud vás některé z témat zaujme, neváhejte se přihlásit do výběrového řízení na email diplomoveprace@ceskatelevize.cz.

Součástí přihlášky musí být:

  • životopis
  • návrh struktury DP
  • esej na téma Proč jsem si vybral toto téma a jakým bude přínosem pro ČT (rozsah 1 A4 normovaného textu)

Spolupráce s filmovými VŠ

Česká televize a filmové školy se v rámci projektu ČT start dohodly na společné tvorbě televizních formátů. Studenti filmových škol předloží České televizi své návrhy, na jejichž základě mohou získat finanční podporu České televize. Zdařilé scénáře, hrané filmy, dokumenty či animace se mohou stát podkladem k následným projektům vytvářených v profesionálních podmínkách pro televizní vysílání v České televizi. Více informací spolu s již vzniklými studentskými filmy najdete na stránkách ČT start.

Česká televize získala speciální ocenění BEST IN INDUSTRY 2017: Media and Advertising pro studenty ekonomických oborů.

Česká televize získala speciální ocenění BEST IN INDUSTRY 2017: Media and Advertising pro studenty ekonomických oborů.