iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 10. 2011
13:35 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
817
zhlédnutí

Knižní svět

Česká knižnice — Hitler na prodej — Josef Koudelka: Cikáni

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na úvod: Česká knižnice

  0:15 do playlistu

  Na úvod: Česká knižnice
  I když to někteří neradi slyší, také česká literatura má samozřejmě vlastní kánon: soubor textů považovaných znalci dlouhodobě za základ našeho literárního bohatství. Měl by je znát každý člověk. Od roku 1997 tyto základní texty vycházejí špičkově edičně upravené v České knižnici, ediční řadě dnes z nakladatelství Host: ročně okolo čtyř titulů, dosud přes šedesát svazků. O jejich kvalitu pečuje správní rada, která na své poslední schůzi koncem září jednala o chystaných titulech: Mrštíkově Roku na vsi, novém vydání Macharovy poezie a o komorních prózách Marie Pujmanové. Ten největší ohlas v Členské knižnici však zřejmě vzbudí chystané tři svazky poezie Vítězslava Nezvala. Kritické vydání Nezvalových spisů dosud neexistuje. Básníkovo dílo, vydané v minulém režimu, bylo cenzurováno. A tak chystaná edice vlastně poprvé od doby vzniku přináší Nezvalovy verše v neokleštěné podobě. První svazek obsáhne jeho poezii z dvacátých let.

 • Nové knihy – pro dospělé

  1:33 do playlistu

  Nové knihy – pro dospělé
  Radovan Dršata: Modré patky (Primus) Sága o Völsunzích (Argo)

 • Nové knihy – literatura faktu

  11:32 do playlistu

  Nové knihy – literatura faktu
  Bear Grylls: Vzhůru (Jota) Lucie Kostrbová: Mezi Prahou a Vídní (Academia) Ladislav Zívr: Deníky 1925-1932 (Národní galerie)

 • Kniha týdne

  14:05 do playlistu

  Kniha týdne
  Josef Koudelka: Cikáni (Torst)

 • Na návštěvě u Jitky Jílkové

  17:48 do playlistu

  Na návštěvě u Jitky Jílkové
  Jméno Jitky Jílkové je léta spojeno s Pražským divadelním festivalem německého jazyka, jehož šestnáctý ročník se blíží. Čtenáři ji však znají také jako překladatelku, v poslední době hlavně textů rakouské nositelky Nobelovy ceny za literaturu Elfriede Jelinekové. Co právě děláte, paní Jílková? A jak všechno stíháte?

 • Nové knihy – pro děti

  21:17 do playlistu

  Nové knihy – pro děti
  Blanka Čapková: Babi, ty máš nápady! (Albatros) David Laňka: Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé (Triton) Klára Kotábová: Dětské oslavy (Mladá fronta)

 • Stálice a nové lásky

Přehrát vše

Související