iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 6. 2012
15:10 na ČT2

1 2 3 4 5

15 hlasů
24162
zhlédnutí

Knižní svět

Rozmarné léto Ústavu pro českou literaturu — EKG O lásce a uklízení — Knihy fejetonů — Marie Michlová: Smrt Múz — Na návštěvě u Františka Dvořáka

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na úvod: Rozmarné léto Ústavu pro českou literaturu
 • Nové knihy – pro dospělé

  1:11 do playlistu

  Nové knihy – pro dospělé
  Miklós Vajda: Matčin portrét v americkém rámu (Havran) Michael Kumpfmüller: Nádhera života (MF) Miroslav Huptych: Noční linka důvěry (Pistorius a Olšanská)

 • Reportáž: EKG O lásce a uklízení

  3:13 do playlistu

  Reportáž: EKG O lásce a uklízení
  Literárně hudební šou EKG pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš na prknech Divadla Archa už šestým rokem, a pravidelně tak podrobují české písemnictví kardiologickému vyšetření. Že jim jde v prvé řadě o srdce, je zřejmo už z názvů, jimiž jednotlivé díly svého improvizovaného, a tudíž pokaždé zcela originálního literárního kabaretu obdařují. Vždy je v nich totiž řeč o lásce. Diváctvo už mělo možnost zažít EKG třeba O lásce a slepicích, O lásce a penězích, O lásce a autistech nebo nejnověji O lásce a uklízení. Zeptali jsme se tedy, nakolik je právě literatura vhodným úklidovým prostředkem.

 • Téma týdne: Knihy fejetonů

  9:36 do playlistu

  Téma týdne: Knihy fejetonů
  Tomáš Sniegoň: Tváří v tvář Severu (Radioservis) Pavel Varvařovský: České maličkosti aneb Jako by to trochu drhlo… (Wolters Kluwer)

 • Nové knihy – literatura faktu

  12:34 do playlistu

  Nové knihy – literatura faktu
  Vratislav Doubek: Moderna, realisté a Die Zeit (NLN) Maria Ossowska: Měšťanská morálka (Academia) James F. English: Ekonomie prestiže. Ceny, vyznamenání a oběh kulturních hodnot (Host)

 • Kniha týdne

  14:57 do playlistu

  Kniha týdne
  Marie Michlová: Smrt Múz (Torst)

 • Na návštěvě u Františka Dvořáka

  17:31 do playlistu

  Na návštěvě u Františka Dvořáka
  Profesor František Dvořák, nestor českých historiků umění, vydal bezpočet monografií věnovaných tvorbě našich předních malířů a grafiků. Televizní diváky zasvěceně provázel po Karlově mostě, věrné čtenáře vzal na fascinující procházky Královskou cestou, Louvrem či Benátkami, zastavil se s nimi v Národním divadle i na Pražském hradě a v několika memoárových knihách jim vyprávěl o svém životě s uměním. Navštívili jsme ho, abychom vypátrali, na čem pracuje a kam své čtenáře zavede příště.

 • Nové knihy – pro děti

  22:26 do playlistu

  Nové knihy – pro děti
  Jiří Lapáček a Jiří Kalousek: Otazníky detektiva Štiky (Albatros) Vittorio Giardino: Jonáš Fink. Dětství a Dospívání (XYZ) Eva Maceková: 12 hodin s Oskarem (Baobab)

 • Stálice a nové lásky

Přehrát vše

Související