iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 12. 2009
21:55 na ČT1

1 2 3 4 5

47 hlasů
5811
zhlédnutí

Na moll...

Jiří Moravčík: Když píseň tluče křídly do oken — Katka Koščová a Ocean Versus Daughter — Veronika Szemlová — Josef Prudil

41 min | další Hudba »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ocean Versus Daughter

  1:18 do playlistu

  Ocean Versus Daughter
  Tato zatím prakticky neznámá, nicméně velmi zajímavá kapela z Prahy, v jejímž čele stojí zpěvačka s irskými kořeny Flanna Sheridan, hraje melodickou alternativní hudbu blízkou stylu, kterému se ve světě říká nu-folk.

 • Jiří Moravčík: Když píseň tluče křídly do oken

  13:22 do playlistu

  Jiří Moravčík: Když píseň tluče křídly do oken
  Pod názvem Když píseň tluče křídly do oken (šestnáct příběhů z world music) vyšla kniha hudebního publicisty Jiřího Moravčíka a fotografů Ivana Prokopa a Yvetty Stránské. Všichni tři se dlouhodobě zabývají žánrem world music a v knize přinášejí 16 portrétů písničkářů z celého světa (Západní Sahara, Japonsko, Mexiko, Mali, Súdán, Anglie a další země), a to formou rozhovorů a fotografií.

 • Veronika Szemlová

  18:57 do playlistu

  Veronika Szemlová
  Druhým tématem pořadu bude animovaný videoklip skupiny Epy de Mye Opustíme vzory, který se stal jedním z hitů letošního léta na folkové scéně, a především jeho autorka Veronika Szemlová. Mladá výtvarnice pochází z Náměště nad Oslavou a studuje animovanou tvorbu na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

 • Josef Prudil

  25:14 do playlistu

  Josef Prudil
  Josef Prudil, známý konferenciér a textař (nejen) skupiny Poutníci, zemřel v dubnu 2008. Stejně jako v loňském roce se i letos v říjnu v Brně uskutečnil koncert u příležitosti jeho nedožitých narozenin. Písně s Prudilovými texty na něm hráli Poutníci, Cimbal Classic, Hudecká úderka Jiřího Plocka a další. Záznam z tohoto večera přinese další vydání magazínu Na moll Křížem krážem.

 • Katarína Koščová

  31:10 do playlistu

  Katarína Koščová
  Zpěvačka Katarína Koščová se v roce 2005 stala první slovenskou vítězkou soutěže SuperStar. Svět komerční hudby však velmi rychle opustila a v současné době se věnuje křehké autorské tvorbě na pomezí folku, šansonu a jazzu. Televizní štáb ji zachytil v klubu Stará Pekárna v Brně během společného dvojkoncertu s česko-anglo-americkou skupinou Ocean Versus Daughter.

Přehrát vše

Související