iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 2. 2020
20:30 na ČT2

1 2 3 4 5

43 hlasů
129677
zhlédnutí

Barokní srdce Evropy

Zámky

Za kolonizací středověké krajiny u nás stojí z velké části různé řády. Mniši byli často prvními lidmi, kteří přišli do liduprázdných koutů země, aby ji krok za krokem zúrodnili a vytvořili tím podmínky pro její trvalé osídlení.

26 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Michal 15.2.2020 12:47 (!) reagovat 15 + - 1

Zámky

Vynikající pořad, klobouk dolů před jeho tvůrci. Skvělé záběry, zejména pak ty letecké, doplněné hudbou a komentářem.
Jen na jednu chybičku jsem narazil a to v díle "ZÁMKY". Kdy při vyjmenovávání zřícenin v podyjí, je titulek Nový hrádek a přitom záběr na hrad Tempštejn.
Ale jinak paráda.

Miroslav 14.2.2020 22:21 (!) reagovat 27 + - 3

Barokni srdce Evropy

Oceňuji lidsky sdělované informace a přesnou práci s hudebním podkladem. V záběru Manětína z dronu je slyšet projíždějící automobil a jiné zvuky,to museli mít mikrofony úplně všude. Nebo to tam dodali ve střižně. Na tom nesejde,vtip je v tom,že to tam vůbec je. Já si toho všiml až teď. Tak jak hladí obraz, hladí i zvuk. Hudbou i originálně napsaným komentářem,který oba herci čtou civilně,ale s citem. Neumím rozlišit nakolik jde o profesionální výkon a nakolik tam je nějaká reálná emoce. Dosud se mi ale nestalo, že bych měl u TV pravidelně tak povznášející pocit.

Růžička 14.2.2020 13:37 (!) reagovat 31 + - 1

Zážitek

Každý díl je pro mě skutečný zážitek. Slova která čtou oba herci se umí člověka dotknout. O nádherných stavbách nemluvě. Prostě po dlouhé době naprosto fascinující seriál. A to jsem přitom baroko neměl příliš v lásce. Už mám.

Související