iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 5. 2018
20:55 na ČT2

1 2 3 4 5

38 hlasů
51049
zhlédnutí

Kolem Mileny Jesenské

Hraný dokument o životě a díle významné české novinářky a bojovnice proti nacismu.

51 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Přemysl Pavlík 11.8.2018 11:30 (!) reagovat 3 + - 0

Moc pěkně zpracovaný dokument. Jen více takových.

Dennis Olley 23.5.2018 0:33 (!) reagovat 10 + - 7

Zajímavé leč často manipulativní myšlenky.

Čest, povinnost, ani statečnost lidi nespojí a hranice nezruší. Až blízká úroveň civilizací, pohled na svět, jeho budoucnost a stejné životní hodnoty ano. K tomu však bude zapotřebí ještě mnoho milénií a střetů (pro dnešní islám je např. odluka moci světské a církevní tabu, a muslimové si ji ani nežádají, tím padá sekulární společnost v islámském světě). Němec není jako Němec, ale nacisté nebyli žádný přízrak z jiného světa (ani IS není, nebyl), byla to mlčící německá většina, která věřila ve svého vůdce i jeho myšlenky (spojení Němců, světovláda, nadřazenost, očištění od všeho neněmeckého, se vší brutalitou). Ta jenž dopustila hrůzy, na které nelze nikdy zapomenout, a které mnoho lidí nikdy neodpustí. Zdá se, že Česko-Německý, či lépe Německo-Český (nadlidé mají přednost i v dnešní EU, některé věci jsou konstantní v čase), má pouze jediný účel. Zbavit odpovědnost za minulost Němce a převést ji, na jakési nehmotné stíny, nacisty, bez národa a identity. Německo poškodilo ČSR jako nikdo, jeho vinnou naše vlast zabředla na dalších 40 let, do komunistického marasmu a fond, životy lidem nikdy nevrátí.

František Šipr 26.5.2018 16:06 (!) reagovat 2 + - 1

re Dennis Olley

Vážený pane, všechny skutečné a silné myšlenky jsou manipulativní! V takovém Marxovi se líhlo plno silných a zlých myšlenek. Výsledky jsou dodnes vidět i v centrále EU. Jinak by si tu čínskou hrůzu nenechali instalovat v Trevíru. I konspirační teorie mají myšlenky a pěkně spolu sdrátované, ačkoliv jsou to SMYŠLENKY. Sousedské vztahy Němců a Čechů nemůžou být dokonalé, někdy musí být i tragické. To v případě, když se na jedné straně nebo na druhé straně dostanou k moci zločinci /Hitler nebo Žižka - všechno jedna rodina/. My máme jednu nevýhodu - je nás výrazně méně počtem. Naštěstí máme lidi na přemýšlení a je u nás zvykem přemýšlet a netrestá se to. Milena Jesenská patří mezi národní skvosty.

Související