iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 3. 2018
19:55 na ČT2

1 2 3 4 5

35 hlasů
114527
zhlédnutí

Rudí prezidenti

Poslušný generál - Ludvík Svoboda

Osobnosti československých prezidentů z dob vlády jedné strany pohledem dobových zvukových a obrazových materiálů v novém dokumentárním seriálu ČT.

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Karas 25.3.2018 18:45 (!) reagovat 16 + - 5

Vynikjící seriál,

díky ČT!

Libor 24.3.2018 23:05 (!) reagovat 21 + - 15

Svoboda byl hrdina, žádný přehnaný komouš

Seriál je to moc hezký, ale k Ludvíku Svobodovi jste byli podle mě nespravedliví. Všechny prezidenty minimálně po roce 45 "strčil do kapsy", byl z nich nejlepší, Rusům ani komunistům nesloužil. Navíc žádné papalášské manýry a statečný voják, velký bojovník za naši zem. Stačilo jen vyškrtnout tu poslední hodnotící větu, to bylo zcela zbytečné, na kvalitě dokumentu by to nic neubralo. Přeji hezký večer a díky za zajímavý seriál a informace.

la 25.3.2018 7:20 (!) reagovat 9 + - 7

Nebylo to objektivní

Měli prostě normálně natočit dokument o člověku a jeho politickém působení. Tečka, konec. Bohužel, by nevyzněl úplně negativně a to tvůrci nechtěli...Vypadá to tak.

František Šipr 25.3.2018 8:35 (!) reagovat 5 + - 12

re Libor

Milý Libore, Svoboda velmi pravděpodobně v Moskvě podepsal spolupráci se sovětskou rozvědkou. Aktuálně si nevzpomenu zda to byla NKVD či KGB, protože tam se ty bohulibé instituce přejmenovávaly, aby nedej Marx a Lenin s nimi matky strašily děti. Určitě máte Vladimírovu EXCLUSIVITU navštivte Lubjanku, tam to všechno.

Martin T. 25.3.2018 12:35 (!) reagovat 23 + - 3

Ad František Šipr 25. 3. 2018 08:35

Kdybyste vy měl život Ludvíka Svobody a dostal byste se tedy do stejných situací, jak byste asi tenkrát jednal vy? Jste jeden z "generálů po bitvě".

František Šipr 25.3.2018 13:43 (!) reagovat 1 + - 15

re Martin T.

Milý Martine T. nejsem na rozdíl od Vás imaginární. A za sebe bych ruku do ohně nedal, toť vše. Pouze díky fyzice, matematice stejně jako takřka všichni mí spolužáci a spoluobčané jsme si 30 let z bolševiků dělali srandu, stejně tak jako naši předkové dělali srandu z "Protentokrátu". Pravda naši ctění spoluobčané letěli zastřelit Heydricha.

Martin T. 25.3.2018 22:30 (!) reagovat 14 + - 0

Františku Šipre,

proč píšete, že "Milý Martine T. nejsem na rozdíl od Vás imaginární."? Co tím chcete říct?

František Šipr 26.3.2018 17:56 (!) reagovat 1 + - 13

re Martin T.

Milý Martine, mnoho diskutujících jsou virtuální reality nemající historii, krev, ksicht, atd. atd. A pojmenování "milý" je sarkasmus, ironie.

Martin T. 26.3.2018 19:27 (!) reagovat 14 + - 1

Pane Šipre, když lidem píšete "milý", ale přitom

to myslíte ironicky, sarkasticky, jedná se o dost ošklivé pokrytectví. Na základě čeho označujete - dle vašich slov - mnoho diskutujících za virtuální reality nemající historii, krev, ksicht, atd. atd. ?

František Šipr 27.3.2018 16:23 (!) reagovat 2 + - 10

re Martin T.

Vážený Martine T. /všimněte "vážený " , tam už není sarkasmus/, většině diskutujících nevěřím , že skutečně existují. Pracují jako diskutující pro různé vlivové skupiny /např. klan VETERÁNŮ KGB, KSČM, Rusko, ../ . Na můj mail mi chodily a chodí totální HOAXY. Kde myslíte, že vznikly konspirační teorie? Nesoudní virtuální reality je šíří dál. Komunistům nevěřím ani pozdrav dobrý den, protože lež nepovažují za hřích. Stejně tak muslimové smí lhát nevěřícím.

Martin T. 28.3.2018 23:11 (!) reagovat 11 + - 0

Rozporuplný Františku Šipre,

protože jsem vám napsal, že jste jeden z "generálů po bitvě", označil jste mě za imaginárního neboli za virtuální realitu bez historie, ksichtu, krve atd. atd., což je velmi urážlivé. Když jsem se vás zeptal, na základě čeho takto lidi označujete, změnil jste téma hovoru a převedl jste řeč na nějaké vlivové skupiny, na hoaxy, konspirační teorie aj. Vypadá to, že trpíte nějakým stihomamem.

lexinka 29.3.2018 18:07 (!) reagovat 0 + - 7

bohužel Františku, ti lidé skutečně existují a skutečně si myslí to co píší. Je to neuvěřitelné ale je to tak. Populace hloupne a každý nýmand si může psát co chce. Tak jako byli kovaní nacisté, kteří do smrti věřili třetí říši, tak jsou na tom i komunisté. Toto vše vyřeší až čas.

František Šipr 29.3.2018 19:51 (!) reagovat 1 + - 6

re lexinka

Vážená lexinko, pokud nejsou virtuální pak pracují v žoldu, např. vlivové agentury Vladimírek , jinak jsou to vlastizrádci jako všichni bolševici. Nebo vyznávají indiánské Tsa-tsa - česky cancalové ve službách QUETZALA - čte se kecal. Lexinko jsem hračička, který ctí informace z knihy polského spisovatele Krupy/?/ : Útěk ze Sibiře , Solženicin: Souostroví GULAG, ....

Eliška 30.3.2018 0:19 (!) reagovat 9 + - 0

Jenže Ludvík Svoboda

si "nemohl dělat srandu" pane Šipře. On byl ve skutečné válce, zažil opravdová lidská jatka. Musel činit osudová a tvrdá rozhodnutí, to nebyla hra. Věřil, bojoval, trpěl a zaplatil i velkými osobními ztrátami. U koho asi jeho syn v necelých 18 letech nabyl obraz bojovníka s nepřítelem, který brání svou vlast a zaplatil za svou odbojovou činnost nejvyšší možnou cenu. Navíc, Svoboda byl až do morku kostí voják, ctil poslušnost, hierarchii, věrnost a čest, v době míru a celkové demokracie dost imaginární až naivní pojmy. Narodila jsem se až v posledních letech Svobodova života, vážím si možností a privilegií dnešní doby a samozřejmě mohu některá rozhodnutí generála Svobody a jeho postoje k politické situaci hodnotit s despektem. Nebudu si osobnost generála Svobody idealizovat, ale v jeho případě kladné stránky převažují. Skutečně se zasloužil o náš stát!

František Šipr 30.3.2018 9:35 (!) reagovat 1 + - 3

re Eliška

Vážená Eliško, někdo má smysl pro humor a někdo nemá. Např. Pavel Kantorek ho měl i když studoval VAAZ Brno. Pravda je, že Svoboda pobýval na území Šílenostánu a tam se na mrtvolu nehledělo. Heliodor Píka NEPODEPSAL a proto Bedřich Reicin, který podepsal mu zařídil rozsudek smrti. Výrobci konspiračních teorií dokážou však vyrobit na kohokoliv kdeco. Izraelci vyhodnocovali efektivnost velení při válečných operacích. Mezi dobře hodnocenými není žádný Rus nebo Sovět. Nechtěl bych být podřízeným Svobodou a plnit rozkazy sovětského velení a útočit na Duklu /nejpitomější možnost/. Ostatně sovětské vedení nechalo vykrvácet Varšavské povstání. Churchill , blahé paměti věděl proč je nemít rád.

Eliška 30.3.2018 11:14 (!) reagovat 9 + - 0

Tedy,

zchuntat do jednoho příspěvku v diskuzi o generálu Svobodovi fyzika a kreslíře Kantorka, Churchilla, Izraelce a konspirační teorie je mistrovské dílo, ale bohužel vaší odpovědi nerozumím, chyba je asi na mé straně. Jediné, co jsem pochopila z vaší odpovědi je, že byste nechtěl být přítomen v bojích na Dukle, s čímž s Vámi jednomyslně souhlasím - já také ne! A když už jsme u osobnosti pana Churchilla, tak několik válečných operací pod jeho vedením se dle názoru ostatních utopilo zbytečně v krvi. Ale v jistých chvílích a za určitých okolností byl jeho úsudek naprosto správný, což ale můžeme hodnotit až teď, když víme, jak skončila II. světová válka, a jak se dále vyvíjela politicky mapa světa. Jenže to vždy víte až po boji.

František Šipr 30.3.2018 13:00 (!) reagovat 0 + - 2

re Eliška

Vážená Eliško, jinak Svoboda byl suchar asi. Ruský a sovětský způsob velení a vedení snese jen ten co nemá vlastní tvář. Otakara Jaroše obětovali, nevyhovoval. Tam na Východě je to tradice: už jejich první velká bitva na "řece Kalce" byl průšvih. Za takový způsob vedení by se styděl Pompeius, Caesar, Žižka, Napoleon.
Churchill se mýlil, ale nebylo to pravidlem. Ostatně vždy dělal rozhodnutí na ostří nože. Prostě ve Východním Dubisku nevidím proroka, to víte my Keltové.

Martin T. 30.3.2018 8:29 (!) reagovat 9 + - 1

lexinko, co říkáte na skutečnost, že prokazatelně

zločinecká komunistická strana po listopadu 1989 nebyla zakázána?

František Šipr 30.3.2018 18:59 (!) reagovat 1 + - 6

re lexinka

Vážená lexinko, pracuji kybernetickou metodou "černé skříňky"!. Pustíte do neznámého objektu, přičemž nevíte co je uvnitř, IMPULS a co z té skříňky vypadne identifikuje co ta skříňka asi je. Sáhnete-li bolševikovi na nějakého "dělnického presidenta" hned se od něho dovíte, že holka /ne modrooká/, senilní, obtloustlý atd. atd. No a mě těší ty kované dráždit. Představuji si , že když týden neodpověděl tak si opravuje nábytek, který ve vzteku rozmlátil. Nechci jim uvolnit prostor , aby zde mohli šířit své zlé náboženství, které nazývají vědecký xxx .

Verča 24.3.2018 19:39 (!) reagovat 0 + - 0

Dům na Břevnově

Netušíte náhodou někdo, kde měl Ludvík Svoboda vilu na Břevnově? Jakožto místňáka by mě to zajímalo :)

Eliška 30.3.2018 1:11 (!) reagovat 1 + - 0

Prý někde v

Rozýnově ulici. Ale moc se mi to nezdá, tam jsou snad jen řadovky. Zkuste napsat na sls@ludviksvoboda.cz, společnost Ludvíka Svobody, tam by to měli vědět. Jsou docela činní, v dubnu mají přednášku o Svobodovi a bitvě u Bachmače a Sokolova.

Jaroslav Prchal 6.8.2018 22:41 (!) reagovat 0 + - 0

kde bydlel Svobda

Já myslím, že v Rozýnově 11. Teď tam myslím bydlí jeho dcera a má tam adresu spolek, který udržuje jeho památku.

Reichmann Milan 24.3.2018 17:29 (!) reagovat 9 + - 18

komunisticky -zbabelec

jeste jednou zbabelec

Luba 23.3.2018 23:59 (!) reagovat 16 + - 6

Tentokrát dobré

Díl, věnovaný Ludvíku Svobodovi, se tvůrcům opravdu povedl. Díky!

Karolína 24.3.2018 14:57 (!) reagovat 5 + - 0

Souhlas, ale

Souhlasím, ale jestli to není z velké míry samotným Svobodou. Opravdu dost rozdíl proti těm předešlým…

Karolína 24.3.2018 15:00 (!) reagovat 1 + - 0

doplnění

Myšleno prezidentům (ne dílům).

Související