iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 7. 2013
22:45 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
11530
zhlédnutí

Reportéři ČT

Neléčte je! Lékaři v domovech důchodců pod tlakem VZP — Pozemky v Praze zadarmo, prý na charitu — Malý autista stále trpí mezi dospělými

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Neléčte je! Lékaři v domovech důchodců pod tlakem VZP

  1:05 do playlistu

  Neléčte je! Lékaři v domovech důchodců pod tlakem VZP
  Minulý týden jsme vysílali reportáž o tom, že VZP bude muset doplatit stovky milionů korun domovům důchodců. Ty jí zažalovaly proto, že jim zničehonic omezila proplácení zdravotní péče. Bylo to v rozporu se zákonem, řekly už první, zatím nepravomocné rozsudky. O tom, že si největší zdravotní pojišťovna došlápla na nejslabší článek řetězu, tedy na nemohoucí seniory, je i následující reportáž. Ukazuje, že VZP chce na seniorech co nejvíce ušetřit, i když je to místy až kruté. Více Aneta Snopová.

 • Pozemky v Praze zadarmo, prý na charitu

  14:19 do playlistu

  Pozemky v Praze zadarmo, prý na charitu
  Stát dokáže být k někomu hodně štědrý. Zchátralý letohrádek s lukrativními pozemky na dohled Pražskému hradu za desítky milionů korun, to bychom zadarmo brali asi všichni. Jenže ministerstvo obrany si v roce 2006 pro svůj dar vyhlídlo jakýsi nadační fond. V jeho čele stál Josef Svoboda, bratr tehdejšího ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody. Fond měl v areálu provozovat charitativní činnost, jenže ve skutečnosti dodnes nedělá nic a nejradši by pozemky začal komerčně využívat. Natáčel Lukáš Landa.

 • Malý autista stále trpí mezi dospělými

  27:01 do playlistu

  Malý autista stále trpí mezi dospělými
  Před časem jsme vám ukázali příběh malého autistického chlapce, který nemá rodinu a jeho životní osud tak mají v rukách úředníci. Ti chlapce téměř před rokem poslali do ústavu, kde musí žít mezi dospělými klienty, daleko od svého osobního asistenta, se kterým navázal citový vztah a pod jehož vlivem se začal slibně rozvíjet. Naše reportáž končila příslibem, že úředníci hledají pro chlapce lepší řešení. Co se od té doby stalo, jak to dopadlo? Uvidíte v reportáži Jany Sotonové.

Přehrát vše

Související