iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 4. 2013
22:40 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
26440
zhlédnutí

Reportéři ČT

Zneužívání náhrad v zastupitelstvu Prahy 5 — Nebezpečné kouzlo zapadlého Balučistánu — Vyhozená od celníků se dočkala happyendu

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zneužívání náhrad v zastupitelstvu Prahy 5

  1:18 do playlistu

  Zneužívání náhrad v zastupitelstvu Prahy 5
  Dělat zastupitele na úřadě se většinou považuje za čestnou funkci. Odměny za takovou práci jsou symbolické, nebo žádné. Jana Neumannová ovšem vypátrala, že na radnici Prahy 5 to chodí jinak. Někteří zastupitelé si tu nechávají za svou občanskou službu slušně zaplatit. Používají trik, díky kterému si od úřadu nechávají proplácet desetitisícové částky. Mnohdy ovšem nezákonně. Jak to dělají a koho se to týká, uvidíte v naší reportáži.

 • Nebezpečné kouzlo zapadlého Balučistánu

  13:58 do playlistu

  Nebezpečné kouzlo zapadlého Balučistánu
  Třináctého března daly o sobě vědět naposledy, právě přejely íránsko-pákistánskou hranici. Od té doby nejsou o pětadvacetiletých Češkách Antonii Chrástecké a Haně Humpálové žádné zprávy. Cestu, kterou se vydaly, už přitom před nimi absolvovaly tisíce Čechů. Putování exotickými horami proslavili v sedmdesátých letech hippies. Češi se na zdejších prašných stezkách začali hromadně objevovat o dvacet let později. Jenže kdysi rajský Balučistán se proměnil. Proč je cesta do Indie po souši pořád tak lákavá, zjišťoval reportér David Vondráček.

 • Vyhozená od celníků se dočkala happyendu

  25:03 do playlistu

  Vyhozená od celníků se dočkala happyendu
  Už jednou jsme vám ukázali příběh Jany Slanařové, která se téměř třetinu svého života soudila s Celní správou. Snažila se dokázat, že ji celníci v roce 1996 nezákonně vyhodili z práce. Letos přišel happy end – pokud se to po sedmnácti letech dá tak nazvat. Ústavní soud definitivně uznal, že měla celé ty roky pravdu. Teď je na Celní správě, aby uznala chybu a přijala ji znovu do práce. Jak to dopadlo? Podívejte se na reportáž Jany Sotonové.

Přehrát vše

Související