Známá farářka mezi hříšníky, kteří zneužívají náhrady v zastupitelstvu. Proč Čechy láká nebezpečná cesta do Balučistánu? Vyhodili ji od celníků, po 17 letech ji musí vzít zpátky.

Obsah dílu

Přehrát vše

Zneužívání náhrad v zastupitelstvu Prahy 5

Dělat zastupitele na úřadě se většinou považuje za čestnou funkci. Odměny za takovou práci jsou symbolické, nebo žádné. Jana Neumannová ovšem vypátrala, že na radnici Prahy 5 to chodí jinak. Někteří zastupitelé si tu nechávají za svou občanskou službu slušně zaplatit. Používají trik, díky kterému si od úřadu nechávají proplácet desetitisícové částky. Mnohdy ovšem nezákonně. Jak to dělají a koho se to týká, uvidíte v naší reportáži.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Nebezpečné kouzlo zapadlého Balučistánu

Třináctého března daly o sobě vědět naposledy, právě přejely íránsko-pákistánskou hranici. Od té doby nejsou o pětadvacetiletých Češkách Antonii Chrástecké a Haně Humpálové žádné zprávy. Cestu, kterou se vydaly, už přitom před nimi absolvovaly tisíce Čechů. Putování exotickými horami proslavili v sedmdesátých letech hippies. Češi se na zdejších prašných stezkách začali hromadně objevovat o dvacet let později. Jenže kdysi rajský Balučistán se proměnil. Proč je cesta do Indie po souši pořád tak lákavá, zjišťoval reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Vyhozená od celníků se dočkala happyendu

Už jednou jsme vám ukázali příběh Jany Slanařové, která se téměř třetinu svého života soudila s Celní správou. Snažila se dokázat, že ji celníci v roce 1996 nezákonně vyhodili z práce. Letos přišel happy end – pokud se to po sedmnácti letech dá tak nazvat. Ústavní soud definitivně uznal, že měla celé ty roky pravdu. Teď je na Celní správě, aby uznala chybu a přijala ji znovu do práce. Jak to dopadlo? Podívejte se na reportáž Jany Sotonové.

Autor reportáže: Jana Sotonová


Stopáž36 minut
Rok výroby 2013
 P ST