iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 9. 2012
21:25 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
9800
zhlédnutí

Reportéři ČT

Změna územního plánu za 15 milionů — Etnické vášně ve Varnsdorfu po roce — Ostatky malíře Františka Kupky

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Změna územního plánu za 15 milionů

  1:28 do playlistu

  Změna územního plánu za 15 milionů
  Obchod snů by mohla udělat Helena Dvořáková z Prahy. Nabízí zastupitelstvu obce Jíloviště výměnný obchod: když změníte územní plán a z mých pozemků uděláte stavební parcely, dám vám darem 15 milionů. Tím by se její pozemky zhodnotily zhruba více než padesátkrát a při jejich prodeji by mohla vydělat jmění. To by nám nemuselo vadit. Zajímavé ale je, že většina zastupitelů na nabídku slyší, přestože ve svých volebních programech lidem slibovali zachování tamní panenské přírody. Kritici namítají, že podnikatelka si de facto koupila rozhodování jejich volených zastupitelů. V Jílovišti natáčela reportérka Kateřina Hrochová.

 • Etnické vášně ve Varnsdorfu po roce

  15:38 do playlistu

  Etnické vášně ve Varnsdorfu po roce
  Před rokem zmítaly severočeským Varnsdorfem etnické vášně. Demonstrace stovek nespokojených občanů se odehrávaly pod dozorem policejních těžkooděnců. Od té doby se Varnsdorf v celostátních médiích moc nevyskytuje, může to tedy vypadat, že situace se uklidnila a romská menšina našla s tamními obyvateli společnou řeč. Ale zdání klame. Do města v Šluknovském výběžku se vypravil David Vondráček a natočil v něm další reportáž.

 • Ostatky malíře Františka Kupky

  25:48 do playlistu

  Ostatky malíře Františka Kupky
  František Kupka je ve světě nejznámější český malíř. Ale padesát let se nevědělo, kde je vlastně pohřben. Až před pěti lety našla jeho náhrobní desku dokumentaristka Lenka Jaklová. Je v podzemí velkého pařížského hřbitova Per Lechaise. Od té doby se začalo diskutovat, zda zapadlé místo daleko od domova je pro národního hrdinu dost důstojné. Někteří lidé se domnívají, že by měly být jeho ostatky převezeny na pražský Slavín. Jaká jsou pro a proti a zda je přestěhování Kupky reálné, zjišťovala Stáňa Raupachová.

Přehrát vše

Související