iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 4. 2012
22:20 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
11550
zhlédnutí

Reportéři ČT

Exekuce naruby — Evropské dotace a střet zájmů — Penzion v Rakousku

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Exekuce naruby

  1:16 do playlistu

  Exekuce naruby
  Mysleli jste si, že když nikomu nic nedlužíte, nemusíte se bát exekutora? Pan Jiří Blecha měl své účty v pořádku a naopak jeho obchodní partner dlužil jemu. Jenže exekutor zabouchal právě na jeho dveře. Stačilo k tomu málo. Dlužník řekl soudcům jen to, co se mu hodilo, soudci mu uvěřili a nic si neprověřili. Domnívají se, že je to tak správně, taková je zkrátka praxe. O exekuci se zajímal reportér David Macháček.

 • Evropské dotace a střet zájmů

  9:19 do playlistu

  Evropské dotace a střet zájmů
  „Obecně si myslím, že starosta, který není členem žádné politické strany, nesežene pro svou obec tolik peněz, jako starosta, který členem je,“ říká v rozhovoru pro obecní noviny starosta Cerhenic Marek Semerád. On sám členem politické strany je, konkrétně ČSSD. A navíc to s dotacemi umí. Vedle politických funkcí byl do loňska podnikatelem, který dotace obstarával. Je podezřelý ze střetu zájmů. Natáček reportér David Havlík.

 • Penzion v Rakousku

  23:26 do playlistu

  Penzion v Rakousku
  Podnikat není snadné, tím méně v zahraničí. Česká podnikatelka si v Rakousku koupila penzion a dnes nemá nic. I když sama zpočátku nepostupovala vždy podle všech pravidel, trest byl hodně krutý. Nezávislý soud jí po předchozích sousedských sporech omezil právo využívat jedinou přístupovou cestu, která byla pro její podnikání klíčová. Podnikatelka tak přišla o několik set tisíc investovaných eur, s čímž se nehodlá smířit. Do Rakouska se vydala reportérka Andrea Máslová

Přehrát vše

Související