Soudy uznaly neoprávněné propuštění z celní správy, ta však přišla s novou byrokratickou překážkou. Spustil poprask s vymyšlenou senzací o pokladníkovi romské strany, který zmizel a pak se ztratil sám.

Obsah dílu

Přehrát vše

Neoprávněné propuštění z celní správy

Paní Slanařová je šestnáct let bez práce, celou tu dobu vede soudní spory s bývalým zaměstnavatelem, kterým je celní správa. Chce dokázat, že ji celníci propustili neoprávněně, když ji lékař zpětně ukončil neschopenku. Soudy už jí daly zapravdu, přesto její spor nekončí – celníci ji zpátky nechtějí. O případ se zajímala reportérka Jana Sotonová.

Autor reportáže: Jana Sotonová


Pátrání po mystifikátorovi Václavu Prokůpkovi

Kdo je Václav Prokůpek, absolvent mnoha vysokých škol, nositel akademických titulů, scénárista, novinář, nebo neobyčejný podvodník? Neobyčejný proto, že dokázal oklamat kdekoho, včetně vedení Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, které ho přijalo na katedru mediálních studií, stejně jako šéfy zpravodajského serveru Parlamentní listy. Právě zde se proslavil zprávou, která zarezonovala i v ostatních médiích: šlo o vymyšlenou senzaci, že pokladník nově vznikající romské strany zmizel i s penězi. Ovšem žádný pokladník, žádné peníze, dokonce ani žádná taková romská strana nikdy nebyli - naopak jediný, kdo zmizel, byl Václav Prokůpek. Už to vypadalo, že se propadl do země a následující reportáž se nám nepodaří dokončit. Jenže Markéta Dobiášová ho nakonec přece jen vypátrala, jak uvidíte v naší reportáži.

Autor reportáže: Markéta Dobiášová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 P ST