iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 3. 2012
21:25 na ČT1

1 2 3 4 5

29 hlasů
35617
zhlédnutí

Reportéři ČT

Majetek Petra Smetky z H-Systému — Kontroverzní léčba koní s dotací — Výpověd z práce za stížnost na hospodaření

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Majetek Petra Smetky z H-Systému

  1:17 do playlistu

  Majetek Petra Smetky z H-Systému
  Má jít zakladatel H-systému Petr Smetka z vězení? O to se právě přou české soudy. A přou se o to dokonce i lidé, které Petr Smetka připravil na začátku devadesátých let o miliony korun. Někteří z nich totiž dodnes nevěří, že je podvedl. Myslí si, že jeho projekt na levné bydlení ve vlastním domě prostě nevyšel. Jana Neumannová přináší objevné informace o tom, kolik majetku dokázal Petr Smetka nashromáždit a jak se po jeho jmění postupně slehla zem.

 • Kontroverzní léčba koní s dotací

  11:48 do playlistu

  Kontroverzní léčba koní s dotací
  Je to víra, nebo věda? Herec Václav Vydra si myslí, že se vydal po stopách nového poznání, které předběhlo dobu. Jeho odpůrci však namítají, že uvěřil bludům, které ubližují koním. A protože se nepohybujeme v oblasti abstraktního bádání, můžeme jejich spor pozorovat vlastníma očima. Koně, které ošetřuje Václav Vydra na své farmě, se skutečně nepohybují příliš lehce ani vesele. Našlapují opatrně a ztěžka, protože mají vystrouhaná kopyta. Václav Vydra přesto věří, že jim to prospívá. O to větší rozruch vzbudila informace, že na svou kontroverzní metodu dostal dotaci od ministra zemědělství, který je navíc jeho kamarád. Na farmu se vydala reportérka Aneta Snopová.

 • Výpověd z práce za stížnost na hospodaření

  26:23 do playlistu

  Výpověd z práce za stížnost na hospodaření
  Když upozorníte na nepravosti, měl by vás před pomstou zaměstnavatele chránit zákon. Ten zatím neochránil školníka z jedné pražské školy, která má jinak dobrou úroveň studia. Školník si stěžoval na špatné hospodaření a kontrola jeho podezření částečně potvrdila. Za odměnu dostal výpověď. Údajně pro nadbytečnost. Případem se zabývala reportérka Rebeka Bartůňková.

Přehrát vše

Související