19. březen 2012

Obsah dílu

Peníze za operaci bez trestu — Smlouva Dopravních podniků s anonymní firmou — Návraty českých Řeků

Části dílu

01:15
Peníze za operaci bez trestu
  Ten, kdo četl nedávný článek berounského urologa Libora Šafaříka v Lidových novinách, musel mít dojem, že jde o lékaře-zachránce, kterému ublížili novináři a policisti. Ti ho zatkli při přijímání peněz od manželky pacienta. Před rokem jsme o tom vysílali reportáž. Při vymáhání peněz jsme ho dokonce natočili skrytou kamerou. Jak to dopadlo, uvidíte v reportáži Lukáše Landy.
  11:57
  Smlouva Dopravních podniků s anonymní firmou
   Pražskému Dopravnímu podniku už jsme se v našem pořadu věnovali několikrát. Jako první jsme odhalili, že firma Neograph, která podniku dodávala jízdenky, musela část peněz odvádět společnosti na Panenských ostrovech. Doplatil na to ředitel Martin Dvořák. Tentokrát jsme získali smlouvu, kterou Dopravní podnik uzavřel v roce 2005, tedy dva roky před tím, než do něj Martin Dvořák nastoupil. Spolupráce trvá dodnes a anonymní firma z činžáku za tu dobu inkasovala 178 milionů korun. Za co, po tom pátral reportér David Havlík.
   23:43
   Návraty českých Řeků
    Mnohatisícová řecká komunita u nás žije od padesátých let. Děti a vnuci původních přistěhovalců začali z Česka odcházet v osmdesátých letech, kdy tady vládl komunismus a v Řecku bylo dobře. Jenže teď se karta obrací, čeští Řekové houfně míří zpět do svých rodišť. Co je k tomu vede, zjišťoval reportér David Vondráček.
    Přehrát celé video
    Stopáž38 minut
    Další díl
    26. březen 2012

    Reportéři ČT na sociálních sítích

    Napište nám