Jak dopadl případ berounského lékaře, který si bral peníze od manželky pacienta? Za co zaplatil Dopravní podnik anonymní firmě 178 milionů? Co vede české řeky k tomu, vrátit se zpět do Česka?

Obsah dílu

Přehrát vše

Peníze za operaci bez trestu

Ten, kdo četl nedávný článek berounského urologa Libora Šafaříka v Lidových novinách, musel mít dojem, že jde o lékaře-zachránce, kterému ublížili novináři a policisti. Ti ho zatkli při přijímání peněz od manželky pacienta. Před rokem jsme o tom vysílali reportáž. Při vymáhání peněz jsme ho dokonce natočili skrytou kamerou. Jak to dopadlo, uvidíte v reportáži Lukáše Landy.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Smlouva Dopravních podniků s anonymní firmou

Pražskému Dopravnímu podniku už jsme se v našem pořadu věnovali několikrát. Jako první jsme odhalili, že firma Neograph, která podniku dodávala jízdenky, musela část peněz odvádět společnosti na Panenských ostrovech. Doplatil na to ředitel Martin Dvořák. Tentokrát jsme získali smlouvu, kterou Dopravní podnik uzavřel v roce 2005, tedy dva roky před tím, než do něj Martin Dvořák nastoupil. Spolupráce trvá dodnes a anonymní firma z činžáku za tu dobu inkasovala 178 milionů korun. Za co, po tom pátral reportér David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Návraty českých Řeků

Mnohatisícová řecká komunita u nás žije od padesátých let. Děti a vnuci původních přistěhovalců začali z Česka odcházet v osmdesátých letech, kdy tady vládl komunismus a v Řecku bylo dobře. Jenže teď se karta obrací, čeští Řekové houfně míří zpět do svých rodišť. Co je k tomu vede, zjišťoval reportér David Vondráček.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž37 minut
Rok výroby 2012
 P ST