iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 1. 2012
21:25 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
9977
zhlédnutí

Reportéři ČT

Nevýhodný pronájem lukrativních pozemků v Chuchli — Bitva o zámek v Přerově nad Labem — Příběh mystifikátora Petra Sadeckého a komiksu Octobriana

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nevýhodný pronájem lukrativních pozemků v Chuchli

  1:19 do playlistu

  Nevýhodný pronájem lukrativních pozemků v Chuchli
  Pražská Chuchle je pojem díky tradici dostihových závodů. Málokdo ale ví, že slavné závodiště bojuje o přežití. Patnáct let je v konkursu kvůli pětimilionovému dluhu, který vznikl v devadesátých letech. S ohledem na to, jak velkým majetkem závodiště disponuje, je takový dluh maličkost. Tedy byla by, pokud by konkursní správce hospodařil s majetky tak, jak má. Reportáž Lukáše Landy odhaluje, že jeho postup má do ideálu daleko, přesto to nikomu až dosud nevadilo. A komu by to mělo vadit? Především státu, který závodiště vlastní.

 • Bitva o zámek v Přerově nad Labem

  15:39 do playlistu

  Bitva o zámek v Přerově nad Labem
  Co udělat s krásným renesančním zámkem v Přerově nad Labem, řeší v těchto dnech Český rozhlas. Získal ho v osmdesátých letech za hubičku, postupem času do něj investoval kolem dvaceti milionů. Protože jej už nepotřebuje, chce ho prodat. Řeší dilema, zda získat od soukromého kupce slušné peníze, nebo se zavděčit veřejnosti a úřadům. Ty se sice do placení nehrnou, místo toho ale slibují, že zámek otevřou lidem a rozšíří známou expozici skanzenu. O prodej zámku se zajímal reportér David Vondráček.

 • Příběh mystifikátora Petra Sadeckého a komiksu Octobriana

  25:42 do playlistu

  Příběh mystifikátora Petra Sadeckého a komiksu Octobriana
  Octobriana je kultovní komiksová postava, která se může postavit po bok slavným představitelkám tohoto žánru. Akční hrdinka obdařená mohutným poprsím a nadpřirozenými schopnostmi, která ve stalinistickém Sovětském svazu napravuje nešvary komunismu. Když se v sedmdesátých letech objevila na pultech knihkupectví v Londýně, vzbudilo to senzaci. Postaral se o to český emigrant Petr Sadecký. Ačkoli daroval světu ikonu, brzy upadnul v zapomnění. Její výtvarnou podobu totiž ukradl slavným českým malířům, a protože pochopil pravidla západního marketingu, nebyl to jeho jediný podvod. Příběh morálně problematického geniálního mystifikátora natočil reportér Karel Vrána.

Přehrát vše

Související