iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 11. 2011
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
10050
zhlédnutí

Reportéři ČT

Audit projektu elektronické knížky IZIP — Blokáda veřejné cesty v Olešnici — Jak se žije liberálům v Pákistánu

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Audit projektu elektronické knížky IZIP

  1:13 do playlistu

  Audit projektu elektronické knížky IZIP
  Členové představenstva a dozorčí rady společnosti IZIP jsou konsternováni, pobouřeni a šokováni tím, že ze strany České televize je vedena dehonestující, zavádějící a účelová kampaň proti kvalitnímu, unikátnímu a bezpečnému sytému zdravotních knížek. V dopise generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi to napsal předseda představenstva IZIPU Pavel Pašek. Jeho čtyřstránkovou stížnost jsme si přečetli, ale bohužel v ní chybí jakékoliv věcné argumenty. I následující reportáž se tedy musí držet zjištěných faktů. VZP už do projektu investovala skoro dvě miliardy, aniž by přinesl požadovaný efekt. Správní rada pojišťovny proto řeší, jak jej ukončit. To jí však komplikují smlouvy, podle kterých by IZIPU měla platit až do roku 2016. Ke kauze IZIP se vrátila reportérka Aneta Snopová.

 • Blokáda veřejné cesty v Olešnici

  14:07 do playlistu

  Blokáda veřejné cesty v Olešnici
  René Mandys z Dolní Olešnice míval kdysi úspěšné zahradnictví. Teď musí už přes rok a půl přihlížet, jak mu jeho živnost zaniká. Zákazníky odrazují spory zahradníka s jeho sousedem – ruským podnikatelem Alexejem Zacharovem a jeho firmou. Ta před několika lety koupila olešnický zámeček. Celý jeho areál obehnala žiletkovým drátem a od světa odstřihla právě i Mandysovo zahradnictví. Prolomit blokádu dříve veřejné cesty se ale v Olešnici dosud nedaří. A pana Mandyse před dalším bojem zastrašuje řada krutých náhod, které mu ničí život. Proč mu nikdo nedokáže pomoci? Selhala snad policie, obecní úřad nebo české soudy? To zjišťovala reportérka Jana Sotonová.

 • Jak se žije liberálům v Pákistánu

  23:21 do playlistu

  Jak se žije liberálům v Pákistánu
  Co víme o Pákistánu? Jako o spoustě dalších důležitých zemích, které leží za naším obzorem, celkem nic. Tedy kromě pravidelných a kusých zpráv o teroristických útocích nebo Al-Kajdě. Stoosmdesátimilionová jihoasijská země je přitom důležitá nejen v rámci svého regionu. Změny, kterými prošel Pákistán v posledních desetiletích, se často odrážely daleko za jeho hranicemi. Na jedné straně tady padnul diktátorský režim, ale společnost je pod čím dál větším tlakem islámského extremismu. My vám exkluzivně přinášíme příběh tří lidí, kteří snahy o liberalizaci Pákistánu nevzdávají i přes hrozby, které to přináší. V Pákistánu natáčela reportérka Tereza Engelová.

Přehrát vše

Související