VZP nebude mít nad projektem IZIP kontrolu po zakoupení většinového podílu. Teror ze strany ruského souseda v Dolní Olešnici. Unikátní reportáž z jihoasijské země zmítané násilím.

Obsah dílu

Přehrát vše

Audit projektu elektronické knížky IZIP

Členové představenstva a dozorčí rady společnosti IZIP jsou konsternováni, pobouřeni a šokováni tím, že ze strany České televize je vedena dehonestující, zavádějící a účelová kampaň proti kvalitnímu, unikátnímu a bezpečnému sytému zdravotních knížek. V dopise generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi to napsal předseda představenstva IZIPU Pavel Pašek. Jeho čtyřstránkovou stížnost jsme si přečetli, ale bohužel v ní chybí jakékoliv věcné argumenty. I následující reportáž se tedy musí držet zjištěných faktů. VZP už do projektu investovala skoro dvě miliardy, aniž by přinesl požadovaný efekt. Správní rada pojišťovny proto řeší, jak jej ukončit. To jí však komplikují smlouvy, podle kterých by IZIPU měla platit až do roku 2016. Ke kauze IZIP se vrátila reportérka Aneta Snopová.

Autor reportáže: Aneta Snopová


Blokáda veřejné cesty v Olešnici

René Mandys z Dolní Olešnice míval kdysi úspěšné zahradnictví. Teď musí už přes rok a půl přihlížet, jak mu jeho živnost zaniká. Zákazníky odrazují spory zahradníka s jeho sousedem – ruským podnikatelem Alexejem Zacharovem a jeho firmou. Ta před několika lety koupila olešnický zámeček. Celý jeho areál obehnala žiletkovým drátem a od světa odstřihla právě i Mandysovo zahradnictví. Prolomit blokádu dříve veřejné cesty se ale v Olešnici dosud nedaří. A pana Mandyse před dalším bojem zastrašuje řada krutých náhod, které mu ničí život. Proč mu nikdo nedokáže pomoci? Selhala snad policie, obecní úřad nebo české soudy? To zjišťovala reportérka Jana Sotonová.

Autor reportáže: Jana Sotonová


Jak se žije liberálům v Pákistánu

Co víme o Pákistánu? Jako o spoustě dalších důležitých zemích, které leží za naším obzorem, celkem nic. Tedy kromě pravidelných a kusých zpráv o teroristických útocích nebo Al-Kajdě. Stoosmdesátimilionová jihoasijská země je přitom důležitá nejen v rámci svého regionu. Změny, kterými prošel Pákistán v posledních desetiletích, se často odrážely daleko za jeho hranicemi. Na jedné straně tady padnul diktátorský režim, ale společnost je pod čím dál větším tlakem islámského extremismu. My vám exkluzivně přinášíme příběh tří lidí, kteří snahy o liberalizaci Pákistánu nevzdávají i přes hrozby, které to přináší. V Pákistánu natáčela reportérka Tereza Engelová.

Autor reportáže: Tereza Engelová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2011
 P ST