iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 1. 2011
21:20 na ČT1

1 2 3 4 5

90 hlasů
41932
zhlédnutí

Reportéři ČT

Cesta Zdeňka Bakaly — Úplatné předepisování léků — Nejstarší aktivní kovorytec

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Cesta Zdeňka Bakaly

  1:18 do playlistu

  Cesta Zdeňka Bakaly
  O druhém nejbohatším Čechovi Zdeňkovi Bakalovi se toho moc neví, ve veřejném povědomí žijí spíše mýty, nikoli fakta. Stejně to platí o dalších multimiliardářích Petru Kellnerovi a Andreji Babišovi. Přitom jsou to lidé, za kterými není jen velké bohatství, ale především obrovský vliv. U prvního jmenovaného jsme narazili na dokument, který je v rozporu s rozšířeným příběhem o vzniku jeho impéria. Požádali jsme proto Zdeňka Bakalu, aby nám poskytl rozhovor, který by do příběhu vnesl jasno. Jak jsme uspěli, uvidíte v reportáži Michaela Fialy.

 • Úplatné předepisování léků

  17:18 do playlistu

  Úplatné předepisování léků
  Jsme rádi, když se naše kauzy podaří dotáhnout do konce. To se děje častěji, než si naši diváci myslí. Stalo se to i v případě uplácení brněnské dermatoložky Elišky Jugové. Tu jsme před rokem a půl natočili při tom, jak si říká o peníze za předepisování léku jisté farmaceutické firmy. Minulý týden soud vynesl nad lékařkou rozsudek a uložil jí podmíněný trest. U soudu pak zazněly výpovědi i dalších svědků, které ukazují zákulisí českého zdravotnictví. K případu se vrátil reportér Lukáš Landa.

 • Nejstarší aktivní kovorytec

  27:42 do playlistu

  Nejstarší aktivní kovorytec
  Narodil se za císaře pána a na Pražském Hradě by dnes rád viděl krále. Šestadevadesátiletý Jindřich Houška je nejstarší aktivní kovorytec v Česku a v blízké době se dočká zápisu do české knihy rekordů. Malostraňák tělem i duší, o kterém by možná Jan Neruda napsal jednu ze svých povídek. Na Jana Nerudu s kamerou si zahrál reportér Karel Vrána.

Přehrát vše

Související