Původní majitelka Háskovy vily v Liberci a její sto čtyři let staré paměti. Urolog dostal úplatek šedesát tisíc za operaci, která se nepovedla. Životní příběh lidického dítěte vychovaného nacisty.

Obsah dílu

Přehrát vše

Architektonický skvost v Jablonci nad Nisou

Jsou domy, na kterých by se daly vyučovat moderní dějiny. Pozoruhodný vzmach Masarykovy první republiky, válečné přežívání, komunistický úpadek a polistopadová obnova. To je historický rychlokurs, který vypráví Háskova vila v Jablonci nad Nisou, jež je sama o sobě unikátním architektonickým skvostem. Snad ještě zajímavější ale je, že jsou to dějiny stále živé - díky osobnímu svědectví její původní majitelky, která žije v Kanadě, je jí sto čtyři let a - stejně jako ta vila - na svůj věk vůbec nevypadá. O Háskově vile i životním osudu hovořil s původní majitelkou reportér David Macháček

Autor reportáže: David Macháček


Úplatek za operaci u urologa

Cynismus má mnoha podob a nemusí být vždycky doménou lidí z kriminálního podsvětí. My vám ukážeme cynismus v bílém plášti, ze kterého jde mráz po těle. Berounský urolog Libor Šafařík se nestyděl vymáhat úplatek od zoufalé ženy, jejíž muž potřeboval neodkladnou operaci. Od vydírání ho neodradilo ani to, že se operace nepovedla. Reportérovi Lukáši Landovi se jeho počínání podařilo natočit.

Autor reportáže: Lukáš Landa


Životní příběh lidického dítěte

Byla to šťastná chvíle. Růžena Petříková přežila koncentrační tábor a vrátila se do vypálených Lidic. Po krátké době se shledala se svým čtyřletým synem. Toho během války vychovávala nacistická rodina. Šťastný příběh však neměl dlouhého trvání a skončil vlastně dost tragicky. Reportér David Vondráček se s oním chlapcem setkal v době, kdy už jako bezdomovec přežíval s pocitem křivdy na společenském dně. Co se vlastně přihodilo? Jeho životní příběh sledujte v naší reportáži.

Autor reportáže: David Vondráček


Stopáž38 minut
Rok výroby 2011
 P ST