iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 12. 2010
20:40 na ČT1

1 2 3 4 5

79 hlasů
22148
zhlédnutí

Reportéři ČT

Registr dlužníků poškozuje bezúhonné — Kšeftování s grafikami Toyen — Český mrakodrap v Las Vegas

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Registr dlužníků poškozuje bezúhonné

  1:11 do playlistu

  Registr dlužníků poškozuje bezúhonné
  Jiří Jehlička umí média zaujmout. Naposledy sliboval, že zveřejní registr pedofilů a všichni o tom začali vážně diskutovat. Pan Jehlička chodil do televizí a rádií. Jenže novináři si nezjistili, o koho jde. Přitom má už řadu let takzvaný Centrální registr dlužníků, který je značně pochybným byznysem. Za peníze si tady můžete koupit certifikát o své bezdlužnosti, když ale přijdete do banky, zjistíte, že má nulovou váhu. Navíc je na stránkách registru seznam lidí, z nichž většina nikomu nic nedluží. Jak by vypadal jeho registr pedofilů, snad ani není třeba domýšlet. Na registr dlužníků se podíval reportér Filip Černý.

 • Kšeftování s grafikami Toyen

  12:52 do playlistu

  Kšeftování s grafikami Toyen
  Chcete grafiku od Toyen? Grafický list od slavné malířky vás bude stát až desítky tisíc. Galerie Art Bohemia a galerie Rudolfa Hrušínského však mají výrazně lepší ceny. Toyen i s podpisem tady můžete pořídit od tří do čtyřiceti tisíc. Měli byste ale počítat s tím, že místo grafiky si kupujete knižní ilustraci, kterou někdo vytrhl a zfalšoval podpis. Je to asi podobný trik, jako když si na tržnici koupíte tričko s našitým nápisem Nike nebo Addidas. Do galerie se vydala reportérka Jana Neumannová.

 • Český mrakodrap v Las Vegas

  23:44 do playlistu

  Český mrakodrap v Las Vegas
  A na závěr něco pozitivního. Michal Postránecký je český architekt, který před devíti lety odešel do Ameriky. Tady se mu podařilo splnit si sen všech architektů, zanechat po sobě stopu. V Las Vegas navrhl dvaapadesátipatrový mrakodrap a zařadil se mezi současnou architektonickou špičku. V Americe ho navštívil reportér Václav Marisko.

Přehrát vše

Související