Registr dlužníků je problematický, poškozuje bezúhonné. Galerie prodává grafiky Toyen, které jsou ale vytrženou ilustrací z knihy. Příběh českého architekta, který postavil mrakodrap v Las Vegas.

Obsah dílu

Přehrát vše

Registr dlužníků poškozuje bezúhonné

Jiří Jehlička umí média zaujmout. Naposledy sliboval, že zveřejní registr pedofilů a všichni o tom začali vážně diskutovat. Pan Jehlička chodil do televizí a rádií. Jenže novináři si nezjistili, o koho jde. Přitom má už řadu let takzvaný Centrální registr dlužníků, který je značně pochybným byznysem. Za peníze si tady můžete koupit certifikát o své bezdlužnosti, když ale přijdete do banky, zjistíte, že má nulovou váhu. Navíc je na stránkách registru seznam lidí, z nichž většina nikomu nic nedluží. Jak by vypadal jeho registr pedofilů, snad ani není třeba domýšlet. Na registr dlužníků se podíval reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Kšeftování s grafikami Toyen

Chcete grafiku od Toyen? Grafický list od slavné malířky vás bude stát až desítky tisíc. Galerie Art Bohemia a galerie Rudolfa Hrušínského však mají výrazně lepší ceny. Toyen i s podpisem tady můžete pořídit od tří do čtyřiceti tisíc. Měli byste ale počítat s tím, že místo grafiky si kupujete knižní ilustraci, kterou někdo vytrhl a zfalšoval podpis. Je to asi podobný trik, jako když si na tržnici koupíte tričko s našitým nápisem Nike nebo Addidas. Do galerie se vydala reportérka Jana Neumannová.

Autor reportáže: Jana Neumannová


Český mrakodrap v Las Vegas

A na závěr něco pozitivního. Michal Postránecký je český architekt, který před devíti lety odešel do Ameriky. Tady se mu podařilo splnit si sen všech architektů, zanechat po sobě stopu. V Las Vegas navrhl dvaapadesátipatrový mrakodrap a zařadil se mezi současnou architektonickou špičku. V Americe ho navštívil reportér Václav Marisko.

Autor reportáže: Václav Marisko


Stopáž37 minut
Rok výroby 2010
 P ST