iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 11. 2019
20:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3363
zhlédnutí

90’ ČT24

Méně peněz na podporu solárních elektráren

Interaktivní zpravodajský pořad ČT24

90 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Dennis Olley 15.11.2019 0:52 (!) reagovat 182 + - 0

Obnovitelné zdroje?

Co je prosím pěkně obnovitelného na betonových větrných elektrárnách, které stárnou speciálně na moři díky slané vodě 2x rychleji než se předpokládalo, lopatky turbín jsou prakticky nerecyklovatelné a údržbu obstarávají čety na helikoptérách? Co je obnovitelného na solárních panelech, které vyrábí Čína díky tisícům neodsířených komínů, které spotřebují neskutečně energie pro růst monokrystalu, spotřebují obrovské množství jedovatých prvků, které jsou ještě jedovatějším chemickým způsobem izolovány? A nakonec, co je obnovitelného na bateriích, které v kontejnerech musí vykrývat oba tzv. OZE zdroje, kdy lithium i kobalt těží v otřesných podmínkách „otroci” v Africe a jinde po světě, následně se hornina musí opět chemicky zpracovat a aby toho nebylo málo, tak z opotřebované baterie nelze získat víc jak 50% původních prvků (manuálně, bez ekonomického zisku), ale podřadné kvality, to znamená, že na výrobu nové, výkonné baterie je už nelze použít? OZE je podvod dneška, zelení šílí a zaneřádí planetu jak pro sebe, tak pro své děti na stovky let dopředu. Za pár let přibude onkologických onemocnění neskutečně, alarmisté, aktivisté a bojovníci za klima nebo mám spíš říct za výrobce OZE mohou být spokojeni, rozvrátí svět jako nikdo před nimi. Místo aby bojovali za skutečně čistý zdroj = jaderný, za thoriové (množivé) reaktory IV. generace, které mohou zpracovat dnešní jaderný odpad a nakonec pro reaktory fúzní ať už se jedná o typ HiPER (zážeh pelet pomocí svazku laserů) nebo ITER (plazma udržovaná v tokamaku magnetickým polem) v obou případech je použitým palivem deuterium/tritium, jehož prakticky nevyčerpatelným zdrojem je normální voda.

Ondřej 15.11.2019 8:59 (!) reagovat 2 + - 65

Nepravda

a lež jako věž. Celý článek je lživý, tendenční a populistický. V článku není pravdou vlastně vůbec nic. Dnešní mladí lidé jsou naše budoucnost, zítra s nimi strávím úžasný den na Letné, nazývat je alarmisty, aktivisty a zelenými šílenci může jen naprostý ignorant nevidící si na špičku nosu. Ve všech oblastech popsaných ve vašem příspěvku jsem odborně vzdělán a erudován, jsem přesvědčený, že dnešní úžasní mladí lidé budou v blízké budoucnosti schopni přeměnit lopatky turbín a použité baterie například na skvělé hnojivo našich komunisty zplundrovaných lesů a rovněž nevidím nic špatného na tom, že mladí lidé mají díky naši zelené energii práci. Zkuste si příště o dané prablematice Dennisi dopředu něco nastudovat a potom spolu můžeme diskutovat na úrovni, do té doby půjde z vaši strany o pouhé plácání nesmyslů.

15.11.2019 9:26 (!) reagovat 3 + - 25

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Související