iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 12. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
10817
zhlédnutí

Toulavá kamera

Rakovník — Drátenice Dana Soukupová — 3D Planetárium — Skleněné obrázky Jany Schimmerové — Český les — Betlémář Josef Schwarzer

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rakovník

  1:35 do playlistu

  Rakovník
  Rakovník proslavila především výroba užitkové keramiky. Při prohlídce města se ale přesvědčíme, že pozornost si určitě zaslouží i jeho historie a četné pamětihodnosti. Naše putování začneme na náměstí, k jehož chloubám patří románský kostel sv. Bartoloměje.

 • Drátenice

  5:50 do playlistu

  Drátenice
  Drátenické řemeslo mnozí považujeme za minulost, ale naštěstí tahle tradice stále ještě žije. A jak se přesvědčíme, tahle práce už taky není jen výsadou mužů. Navštívíme totiž Danu Soukupovou, která je drátenicí.

 • 3D planetárium

  10:11 do playlistu

  3D planetárium
  Unikátní planetárium vzniklo v Plzni. Čekají vás v něm 3D projekce. Planetária, která tohle dokáží, jsou zatím jen tři v celé Evropě. Zajímá vás, jak tady 3D obrázek vzniká? Prozradíme vám to.

 • Skleněné obrázky

  14:19 do playlistu

  Skleněné obrázky
  Skleněné vitráže bývaly už v dávné minulosti velkolepou ozdobou hlavně chrámů. Dřív vznikaly spojováním kousků skla kovem, dnes se oblibě těší metoda tvorby vitrážového efektu pomocí kontur a barev.

 • Capartické louky

  18:33 do playlistu

  Capartické louky
  Procházku v pozdně podzimní přírodě si dopřejeme v Českém lese. K ozdobám jižní části chráněné krajinné oblasti patří Capartické louky. Už sice nebudeme mít šanci obdivovat krásu květů, které tu rozkvétají v květnu a červnu, ale i tak stojí za to projít si místní naučnou stezku.

 • Kralické figurky

  22:23 do playlistu

  Kralické figurky
  Figurky, které vyřezával kraličtí řezbáři, bývaly typické tím, že znázorňovaly pohyb. V 18. století neměly zdejší figurky a betlémy co do vyrobeného množství ve světě konkurenci. Dnes tradici udržuje při životě jen Josef Komárek z Hradce Králové.

 • Soutěž

Přehrát vše