iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
7733
zhlédnutí

Toulavá kamera

Naučná stezka podél Úslavy — Ekocentrum v Ondřejově v Hájích — Špilberk — Rok lidových staveb — Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského — Vodárenské muzeum

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Naučná stezka podél Úslavy

  1:30 do playlistu

  Naučná stezka podél Úslavy
  Historické pamětihodnosti připomínající naše dávné předky, ale taky krásná příroda. To všechno nás čeká při procházce po desetikilometrové naučné stezce, která nás povede po toku řeky Úslavy.

 • Ekocentrum

  5:27 do playlistu

  Ekocentrum
  Nahlédnout do světa včel, seznámit se s řadou zvířat, ale taky třeba pod mikroskopem prozkoumat semínka či prověřit v testu šitém na míru své znalosti o přírodě. To všechno můžete v Ekocentru, které navštívíme v Ondřejově v Hájích.

 • Špilberk

  9:45 do playlistu

  Špilberk
  Dominantu Brna hrad Špilberk zná nejspíš každý z nás. Její historie se začala psát už ve 13. století. O výstavbě rozhodl buď Václav I. nebo Přemysl Otakar II., s jistotou to historici zatím určit nedovedou.

 • Selské baroko

  14:16 do playlistu

  Selské baroko
  Bohatě a často i vesele zdobené štíty stavení jsou pro mnohé jihočeské vesnice i vesničky velmi typické. Ani tady samozřejmě proto nemohli zapomenout, že se letos slaví Rok lidových staveb.

 • Muzeum Jana Amose Komenského

  18:39 do playlistu

  Muzeum Jana Amose Komenského
  Do historie našeho školství se můžete vypravit v Národním pedagogickém muzeu Jana Amose Komenského, které najdete na rohu pražského Valdštejnského náměstí. I dnešní školáky by mohlo zajímat, jak to v lavicích chodívalo dřív a co mívali jejich předchůdci k dispozici.

 • Vodárenské muzeum

  22:44 do playlistu

  Vodárenské muzeum
  Pitná voda je pro většinu z nás naprostou samozřejmostí, ale přesto je to velký poklad. A tenhle poklad se ukrýval hluboko pod zemí i ve Vruticích na Litoměřicku. A proto se tu na počátku minulého století začal stavět vodovod, který měl tekutinu dopravit do Litoměřic, kde o ní byla nouze.

 • Soutěž

Přehrát vše