iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 8. 2013
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
7426
zhlédnutí

Toulavá kamera

Obec Grunta — Muzeum zemědělské techniky Čáslav — Tetřeví stezka — Výstava trpaslíků v Jičíně — Japonská zahrada Oleško — Na kole kolem Ratají nad Sázavou

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Grunta

  1:19 do playlistu

  Grunta
  Název obce Grunta vám asi mnoho neřekne. Přesto nebo možná právě proto vás pozveme k její návštěvě. Najdeme ji jen pár kilometrů od Kolína, bývala součástí oblasti, kde se těžilo stříbro a taky měď, tedy hor Kutných.

 • Zemědělské muzeum

  5:30 do playlistu

  Zemědělské muzeum
  Naši předci obdělávající pole to měli vždy těžké. Snažili se proto si svou práci co nejvíc usnadnit vynalézáním nejrůznějších pomocníků v podobě nástrojů a strojů. Jak se jim to v průběhu staletí dařilo, to připomíná expozice v čáslavském Zemědělském muzeu

 • Tetřeví stezka

  9:36 do playlistu

  Tetřeví stezka
  Milovníky přírody nejspíš potěšíme procházkou po Tetřeví stezce. Vyrazíme ze Železné Rudy směrem k jezeru Laka. Měří pět kilometrů a na jejích jednotlivých zastaveních nás čekají základní informace o životě těchto chráněných opeřenců.

 • Trpaslíci

  13:54 do playlistu

  Trpaslíci
  Za postavičkami známými z pohádek a taky ze zahrádek se vypravíme do muzea v Jičíně. Právě tam probíhá výstava trpaslíků, která nám umožní nahlédnout do jejich světa.

 • Japonské zahrady

  17:55 do playlistu

  Japonské zahrady
  Pokud máte rádi směs exotiky, klidu a přírody, pak se s námi určitě vypravte na Oleško za manželi Wiesnerovými, kteří vybudovali hned dvě japonské zahrady. Dozvíme se od nich, kdy a jak na tenhle nápad přišli, i to, jak budování probíhalo.

 • Na kole v okolí Ratají

  22:06 do playlistu

  Na kole v okolí Ratají
  Příznivce turistiky v sedle bicyklu potěšíme výletem v okolí Ratají nad Sázavou. Začneme malou prohlídkou města, které svůj název dostalo podle oráčů. Jeho dominantou je zámek. Prochází sice rekonstrukcí, ale většinu jeho částí si už můžete prohlédnout.

 • Soutěž

Přehrát vše