iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 6. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
7333
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Mnichovo Hradiště — Řopík — Rýchory — Lapidárium Národního muzea — Nábřeží paromilů — Arboretum Vysoké Chvojno

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek v Mnichově Hradišti

  1:35 do playlistu

  Zámek v Mnichově Hradišti
  Zámek v Mnichově Hradišti máme všichni spojený především s pány z Valdštejna, kteří na něm bývali doma. Z tohoto rodu samozřejmě proslul nejvíc vojevůdce Albrecht, ale vliv rodu byl velký i dlouho po jeho smrti.

 • Nejdelší řopík v Česku

  5:51 do playlistu

  Nejdelší řopík v Česku
  Před vypuknutím druhé světové války vyrostlo na západ od Prahy víc než sedm stovek obranných bunkrů, které měly chránit metropoli. Této obranné linii se říkalo Pražská čára. Objekty lehkého opevnění, tzv. řopíky, začali nacisté likvidovat hned po svém vstupu do naší země.

 • Trasa ze Svobody nad Úpou na Rýchory

  10:06 do playlistu

  Trasa ze Svobody nad Úpou na Rýchory
  Krkonoše jsme společně navštívili už mnohokrát, ale pořád tu máme co objevovat. Tentokrát se budeme toulat nedaleko Svobody nad Úpou, konkrétně v krásné přírodě Rýchor. První zastávka nás zavede do dávné historie, kdy tu v jeskyni pravděpodobně pobýval medvěd jeskynní.

 • Sochy v Lapidáriu Národního muzea

  14:18 do playlistu

  Sochy v Lapidáriu Národního muzea
  K unikátním muzejním expozicím, které vyrostly v Praze, patří také Lapidárium v Holešovicích. V roce 1995 bylo dokonce zařazeno mezi desítku nejkrásnějších expozic v Evropě. Najdeme v něm skvosty z doby mezi 11. a 19. stoletím.

 • Sběratelé parních strojů

  18:38 do playlistu

  Sběratelé parních strojů
  Pokud patříte k milovníkům parních strojů, pak si určitě nenechte utéct naše setkání s panem Ladislavem Konopáčem. Pára mu učarovala natolik, že se dokonce rozhodl pustit do výroby repliky parní oračky. Prozradí nám, jak a k čemu sloužívala.

 • Arboretum Vysoké Chvojno

  22:46 do playlistu

  Arboretum Vysoké Chvojno
  Arboretum Vysoké Chvojno jsme si už společně před několika lety prohlédli. Za ty roky se ale mnohé změnilo, a tak si dopřejeme malou procházku znovu. Čeká nás zhruba kilometrový okruh, který nám představí nejvzácnější dřeviny.

 • Soutěž

Přehrát vše