iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 4. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
8437
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hronov - Jiráskovy skály — Laboratoř plná blesků v Běchovicích — Nový sloninec v pražské ZOO — Kovář Petr Hartmann — Posázaví — Koňské nebe v Metylovicích

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jiráskovy skály

  1:39 do playlistu

  Jiráskovy skály
  Při výletu do Hronova nemůžeme nezmínit několik místních slavných rodáků. Tím nejznámějším je určitě spisovatel Alois Jirásek, ale světlo světa tu spatřil například i Josef Čapek.

 • Laboratoř velmi vysokých napětí

  5:55 do playlistu

  Laboratoř velmi vysokých napětí
  Výpravou takřka do světa sci-fi možná pro mnohé z nás bude návštěva Laboratoře velmi vysokých napětí, která byla na počátku druhé poloviny minulého století vybudována v pražských Běchovicích. Její prostory jako by byly přeneseny z románů Julese Verna.

 • Údolí slonů

  10:11 do playlistu

  Údolí slonů
  Nového domova si užívají sloni v pražské zoologické zahradě. Údolí slonů jim nabízí všechno, co potřebují ke spokojenému životu, nechybí jim ani bazén s mělčinou i hloubkou.

 • Kovář Petr Hartmann

  14:35 do playlistu

  Kovář Petr Hartmann
  Petr Hartmann vystudoval uměleckou průmyslovku a pak zakotvil u černého řemesla. Patří k těm, kteří mají oprávnění opravovat díla starých kovářských mistrů, takže se s výsledky jeho práce setkáme na řadě památek.

 • Posázaví

  18:47 do playlistu

  Posázaví
  Kraj kolem řeky Sázavy láká milovníky památek i krásné krajiny. My se motoráčkem svezeme podél řeky do Vilémovic. Nevelká obec se může pochlubit zámečkem, u kterého se samozřejmě zastavíme. A prohlédneme si také jeho zahradu.

 • Koňské nebe

  22:57 do playlistu

  Koňské nebe
  Metylovice u Frýdku Místku proslavila kožedělná a řemenářská výroba, která se tu zabydlela už v 17. století. Vyhlášené byly i za hranicemi naší země hlavně zdejší biče, o které byl dokonce zájem až v Jižní Americe.

 • Soutěž

Přehrát vše