iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 11. 2012
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
7841
zhlédnutí

Toulavá kamera

Nečtiny — Akvária v Paláci Kinských — Brdské Jince — Výroba vitráží — Na kole přes Konopiště — Rozhledna Studenec

30 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nečtiny

  1:21 do playlistu

  Nečtiny
  Obec Nečtiny na severním Plzeňsku má dlouhou historii. Poprvé bychom se o ní dočetli v historických pramenech už ve 12. století. Zažila období velkého rozkvětu i úpadku, bývala dokonce městem s vlastním znakem a pivovarem. A mívala také zájezdní hostinec přímo na návsi. Ten se v minulých letech díky místní radnici proměnil v Regionální muzeum.

 • Akvária v Paláci Kinských

  5:40 do playlistu

  Akvária v Paláci Kinských
  Vltavu vám asi moc představovat nemusíme. Všichni už od školních let víme, že pramení na Šumavě, protéká Prahou a že u Mělníka se její vody vlévají do Labe. Neznámá nejsou ani vodní díla na jejím toku. Mnohem méně toho ale víme o životě pod hladinou. Mezery si můžeme doplnit při návštěvě výstavy v Paláci Kinských v centru Prahy.

 • Brdské Jince

  10:01 do playlistu

  Brdské Jince
  Brdy už jsme několikrát navštívili, ale jak uvidíte, pořád jsme nestihli představit všechny zajímavosti. Našim dnešním výchozím bodem budou Jince. V uplynulých desítkách let byly centrem správy vojenského výcvikového prostoru, nás ale bude zajímat historie starší.

 • Výroba vitráží

  14:15 do playlistu

  Výroba vitráží
  Výrobou vitráží byli naši předci proslulí už ve středověku. A tohle umění udržuje při životě řada umělců dodnes. Patří k nim i Dagmar Voláková, kterou navštívíme ve Starých Hradech. Věnuje se opravám a obnovám vitráží ze starých kostelů, ale vytváří také nové.

 • Na kole přes Konopiště

  18:50 do playlistu

  Na kole přes Konopiště
  Před blížící se zimou si dopřejeme ještě jeden z posledních výletů v sedle bicyklu. Tentokrát se projedeme z Týnce nad Sázavou přes Konopiště až k Benešovu.

 • Rozhledna Studenec

  23:05 do playlistu

  Rozhledna Studenec
  Vrch Studenec je dominantou západní části Lužických hor. Své dnešní jméno dostal podle potoka s velmi chladnou vodou, který pramení na jeho svazích. V polovině 19. století se mu ovšem ještě říkalo Ferdinandův kámen. Zhruba v té době nechal na jeho vrcholu tehdejší majitel panství kníže Kinský vybudovat dřevěnou rozhlednu.

 • Soutěž

Přehrát vše