iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 10. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
7826
zhlédnutí

Toulavá kamera

Znojmo — Řezbář Petr Kysela — Cyklo Aš — Permoníci v Oslavanech — Vartovna a Sulovské skály — Rožďalovice

30 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Znojmo

  1:17 do playlistu

  Znojmo
  Zrekonstruovaný železniční viadukt, který vyrostl v době budování severozápadní dráhy, tedy nejkratší cesty z Vídně do Berlína. Městské opevnění, které bylo první překážkou pro rakouské vojáky v době bojů našich králů s jižními sousedy. A pak třeba zámek s pivovarem, ve který se v době baroka proměnil starý hrad. To vše najdeme ve Znojmě.

 • Řezbář

  5:34 do playlistu

  Řezbář
  Řezbářská díla Petra Kysely se dostala téměř do celého světa. Své majitele si našla v Americe, Kanadě, Japonsku i Austrálii, nejvíce odběratelů má však v České republice.

 • Cyklo Aš

  9:58 do playlistu

  Cyklo Aš
  Ašsko je nejzápadnějším koutem naší země. Proto není divu, že právě tady vás zavedeme do míst, kudy odcházel v roce 1915 do exilu Edvard Beneš nebo kudy o třicet let později vstoupili na naše území američtí vojáci. A jsou to také místa, kam se takřka celou druhou polovinu dvacátého století málokdo odvážil vstoupit. Právě tudy totiž vedla železná opona.

 • Permoníci v Oslavanech

  14:22 do playlistu

  Permoníci v Oslavanech
  O Rosicko-oslavanském černouhelném revíru jste se možná ve škole učili, i když svou velikostí nemohl Kladenskému ani Ostravsko-karvinskému konkurovat. Přesto bychom mu mohli připsat několik nej...

 • Vartovna a Súlovské skály

  18:34 do playlistu

  Vartovna a Súlovské skály
  Valašská obec Seninka se v historických pramenech poprvé objevila už na počátku 16. století. Kromě toho, že si v ní můžeme připomenout staré valašské tradice, mají tu i muzeum motocyklů, vzpomínáte? My ale dnes poputujeme dál.

 • Rožďalovice

  23:03 do playlistu

  Rožďalovice
  Morový sloup a další dvě sochy z dílny Jana Brokofa, barokní zámek s rokokovou výzdobou interiérů nebo kostel svatého Havla. To všechno můžeme obdivovat v Rožďalovicích.

 • Soutěž

Přehrát vše