iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 6. 2012
09:55 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
8691
zhlédnutí

Toulavá kamera

Muzeum Benátky — Skupina historického šermu Novica — Obec Adršpach — Klub vojenského muzea — Soubor lidových staveb Vysočina — Sbírka cestovních dokladů

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Benátky nad Jizerou

  1:28 do playlistu

  Benátky nad Jizerou
  Benátky nad Jizerou jako takové neexistují dlouho, vznikly totiž sloučením několika obcí těsně před koncem druhé světové války. Ale přesto tu můžeme najít zámek, který je o hodně starší než vlastní město.

 • Kovář Jan Svoboda a skupina Novica

  5:21 do playlistu

  Kovář Jan Svoboda a skupina Novica
  Kovářské řemeslo si Jan Svoboda vybral už ve svém dětství. Bylo mu deset let, když viděl pohádku O statečném kováři a o své budoucnosti měl jasno. O pár let později se stal členem skupiny historického šermu Novica a vzniklo spojení kovářského řemesla a zbraní z dávných časů.

 • Z Adršpachu do Polska

  9:30 do playlistu

  Z Adršpachu do Polska
  Z Adršpachu si dopřejeme výlet za polské hranice. Nejprve se ale porozhlédneme po obci Adršpach. Poslechneme si legendu o jednom z místních mlynářů, kterému pomáhala kouzla.

 • Muzeum na demarkační linii

  13:40 do playlistu

  Muzeum na demarkační linii
  Největší nestátní vojenské muzeum u nás najdeme v Rokycanech, konkrétně v místech, kde se na konci druhé světové války potkali vojáci sovětské a americké armády. Díky tomu, že řada exponátů kdysi měla domov v barrandovských studiích, můžeme se tu seznámit s ostřílenými filmovými hrdiny.

 • Skanzen Hlinsko

  17:58 do playlistu

  Skanzen Hlinsko
  K největším muzeím v přírodě u nás patří Soubor lidových staveb Vysočina. Většina jeho exponátů je shromážděna ve skanzenu Veselý kopec nedaleko Hlinska. Obdivovat tam můžeme víc než čtyři desítky stavení, která vyrostla od poloviny 19. století do poloviny 20. století.

 • Sběratel cestovních dokladů

  21:50 do playlistu

  Sběratel cestovních dokladů
  Všechno má svou historii, i cestovní doklady. Ve sbírce pana Jiřího Vochozky ze Suchdola nad Lužnicí jich najdeme celou řadu. Nejstarší pocházejí z doby rakousko- uherské monarchie. Měly samozřejmě o dost jinou podobu než ty naše.

 • Soutěž

Přehrát vše