iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2012
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
9379
zhlédnutí

Toulavá kamera

Gobelíny v Jindřichově Hradci — Skialpinisti — Hvězdárna Brno — A. Dvořák v Národním muzeu — Řezbář Václav Vondra — Becherova vila

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Muzeum fotografie a dům gobelínů

  1:08 do playlistu

  Muzeum fotografie a dům gobelínů
  V Jindřichově Hradci jsme už objevili řadu zajímavostí, tentokrát si prohlédneme bývalou jezuitskou kolej a také Dům gobelínů.

 • Alpinistická trasa

  4:50 do playlistu

  Alpinistická trasa
  Skialpinismus se narodil v alpských zemích a bylo to už před víc než stoletím. Nejprve sloužilo vybavení vojákům při kontrole hranic, pak horolezcům a nakonec i lyžařům. Dnes si ho mohou užívat také návštěvníci Krkonoš, na které čeká hned osm tras.

 • Hvězdárna a planetárium

  8:40 do playlistu

  Hvězdárna a planetárium
  V brněnské hvězdárně a planetáriu si užijeme nejen pohled na hvězdnou oblohu. Po rozsáhlé rekonstrukci si totiž v prostorách hvězdárny z poloviny 20. století přijdou na své nejen milovníci oblohy, ale také ti, které zajímají přírodní vědy jako například geologie nebo matematika a fyzika.

 • Antonín Dvořák

  12:10 do playlistu

  Antonín Dvořák
  Antonína Dvořáka si připomeneme na výstavě v pražském muzeu, které nese jeho jméno. Dozvíme se, že už v šestnácti letech začal studovat varhanickou školu a záhy složil své první skladby.

 • Řezbář Václav Vondra

  15:51 do playlistu

  Řezbář Václav Vondra
  Dřevem provoněná bude naše návštěva v Počátkách v Železných horách. Václav Vondra dřevo miluje a vytořil z něj už stovky předmětů. V okolí je známý jako sochař, který pomocí motorové pily ze dřeva vyrábí například biblické postavy či třeba postavy pohádkové.

 • Becherova vila

  19:26 do playlistu

  Becherova vila
  V Karlových Varech se tentokrát nevypravíme za žádnými procedurami ani za léčivými prameny. I když s tím pověstným třináctým bude naše zastavení souviset. Ve vilové čtvrti totiž stojí i vila nesoucí jméno slavného rodu likérníků.

 • Soutěž

Přehrát vše