iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
9698
zhlédnutí

Toulavá kamera

Ledeč nad Sázavou — Arboretum Paseka — Výstava mechanických hraček — Egyptské mumie v Náprstkově muzeu — Cyklotrasa Borovany — Keplerovo muzeum

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ledeč nad Sázavou

  1:17 do playlistu

  Ledeč nad Sázavou
  Do Ledče nad Sázavou před desítkami let zamířil vlakem z Prahy se svým přítelem malířem Panuškou Jaroslav Hašek. Usadil se v nedaleké Lipnici a tenhle kraj si zamiloval. My vám ukážeme, čím může zaujmout přímo Ledeč.

 • Arboretum Paseka

  4:47 do playlistu

  Arboretum Paseka
  Dřeviny z nejrůznějších koutů světa, ale také trvalky nebo skalničky. Dohromady víc než tři tisíce druhů rostlin vítá návštěvníky v arboretu u obce Paseka nedaleko Šternberka.

 • Mechanické hračky

  8:35 do playlistu

  Mechanické hračky
  Za trochou hry vyrazíme na zámek v Novém Městě nad Metují. Vzácné kousky ze svých sbírek tam vystavují pánové Michal Widenský a Miroslav Smaha. Oběma učarovaly staré mechanické hračky.

 • Mumie v Náprstkově muzeu

  12:20 do playlistu

  Mumie v Náprstkově muzeu
  Mumie staré tisícovky let patří neodmyslitělně k historii Egypta. My se za nimi vypravíme do pražského Náprstkova muzea. Na výstavě, která představuje nejen mumie, ale také předměty související, najdeme půl druhé stovky exponátů.

 • Cyklostezka kolem Borovan

  16:07 do playlistu

  Cyklostezka kolem Borovan
  Městečko Borovany jsme si už společně prohlédli. Dnes se v sedle kola vydáme do jeho okolí. A protože Borovany proslavily borůvky a Borůvkobraní, nemůže být symbolem nové cyklostezky nic jiného než bicykl ve tvaru dvou borůvek.

 • Keplerovo muzeum

  19:48 do playlistu

  Keplerovo muzeum
  Možná nejmenším muzeem v našem hlavním městě je to věnované Johannu Keplerovi. Nesmíme ale zapomenout na to, že dům, ve kterém ho najdeme, je jediným dochovaným Kepplerovým bydlištěm na světě. Připomeneme si v něm objevy slavného astronoma a také jeho pobyt v Praze.

 • Soutěž

Přehrát vše