iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 9. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
7602
zhlédnutí

Toulavá kamera

Schwarzenberský palác — Mikroregion Hracholusky — Dolní Počernice — Zrod vzpomínkové medaile — Národní park Podyjí — Borovany

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Schwarzenberský palác

  1:27 do playlistu

  Schwarzenberský palác
  Schwarzenberský palác je jedním ze skvostů Hradčan. I když by se podle pojmenování mohlo zdát, že za jeho vznik vděčíme rodu Schwarzenberků, skutečnost je trochu jiná. U jeho zrodu totiž stáli už v 16. století páni Lobkowiczové.

 • Hracholusky

  5:20 do playlistu

  Hracholusky
  Hracholusky jsou pro obyvatele Plzně tím samým, čím pro Pražany Slapy. Oblíbené místo k odpočinku i sportovnímu vyžití. Už před lety je objevili trampové. K nim se později přidali chataři a dnes podél vody najdeme i řadu kempů.

 • Stezka Dolní Počernice

  8:57 do playlistu

  Stezka Dolní Počernice
  Dolní Počernice jsou sice součástí hlavního města, ale přesto vám při jejich prohlídce nabídneme hned několik míst, které vám nechají na ruch velkoměsta zapomenout a zavedou vás do dávných časů.

 • Medaile v Ústí nad Labem

  12:38 do playlistu

  Medaile v Ústí nad Labem
  Medaile patří k vzácným vzpomínkám na velká vítězství, slavné osobnosti nebo mimořádné události. Tou poslední příležitostí bylo znovuotevření muzea v Ústí nad Labem, které navíc letos slaví 135. narozeniny.

 • Národní park Podyjí

  16:26 do playlistu

  Národní park Podyjí
  Středověký hrad Hardegg s jediným muzeem na světě věnovaným císaři Maxmiliánovi Mexickému, o něco mladší zámek Reigersburg, ale také turisty vyhledávaná vinice Šobes. To všechno a samozřejmě i další místa můžete najít v národním parku Podyjí.

 • Borovany

  20:10 do playlistu

  Borovany
  Borovany na jihu Čech se mohou pochlubit dlouhou historií. První zmínka o nich pochází už z 12. století a mezi místními pány bychom našli Vítkovce, pány z Landštejna i Rožmberky. Nejvýznamější byl ale Petr z Lindy.

 • Soutěž

Přehrát vše