iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 7. 2010
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

44 hlasů
15666
zhlédnutí

Toulavá kamera

Rozhledny v Jizerských horách — Kostel sv. Ignáce v Praze — Výročí Zlaté stezky — Výstava měděného nádobí v Jilemnici — Starý křížovnický špýchar v Prostřední Lhotě

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rozhledny v Jizerských horách

  1:19 do playlistu

  Rozhledny v Jizerských horách
  Z výšky se rozhlédneme po Jizerských horách, Krkonoších i Českém ráji. Vypravíme se totiž na dvě zajímavé rozhledny. Jednou z nich je nejmladší v regionu a druhá naopak patří k nejstarším.

 • Kostel sv. Ignáce v Praze

  4:58 do playlistu

  Kostel sv. Ignáce v Praze
  Barokní kostel sv. Ignáce na pražském Karlově náměstí připomíná časy řádu Jezuitů. Ti ho nechali vybudovat v 17. století jako součást Novoměstské koleje, v níž dnes sídlí známá nemocnice.

 • Výročí Zlaté stezky

  8:50 do playlistu

  Výročí Zlaté stezky
  Zlatá stezka vedoucí z německého Pasova na jih naší země byla cestou velmi významnou. Proudily po ní náklady všeho možného i nemožného zboží. Od zásob jídla, koření až po módu.

 • Výstava měděného nádobí v Jilemnici

  12:29 do playlistu

  Výstava měděného nádobí v Jilemnici
  Výstavu, která docela určitě potěší všechny hospodyňky, si prohlédneme v Krkonošském muzeu v Jilemnici. Najdeme na ní měděné nádobí a formy.

 • Starý křížovnický špýchar v Prostřední Lhotě

  16:24 do playlistu

  Starý křížovnický špýchar v Prostřední Lhotě
  Do Prostřední Lhoty na Příbramsku nás přilákala jedna zajímavá pamětihodnost. Starý křižovnický špýchar. Řád křížovníků s červenou hvězdou získal zdejší panství ve druhé polovině 17. století a o zhruba sto let později vybudoval již zmiňovaný špýchar.

 • Toulky po Střední Moravě

  20:12 do playlistu

  Toulky po Střední Moravě
  Trochu dobrodružství a spoustu klidu si užijeme při plavbě po takzvané Střední Moravě. Víc než desetikilometrový úsek nás zavede do míst, která jsou rájem pro bobry a těšit se můžeme i na zajímavé povídání z historie.

 • Soutěž

Přehrát vše