iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 2. 2010
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

27 hlasů
10285
zhlédnutí

Toulavá kamera

Potštát — Opravář varhan — Kubistický kostel v Pečkách — Na běžkách - Vrbno pod Pradědem — Historie sáněk — Hartmanicko

24 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Potštát

  1:19 do playlistu

  Potštát
  V Oderských vrších, přesněji v jednom z tamních údolí najdeme městečko Potštát. I když nepatří k nejznámějším místům naší republiky, sami zjistíte, že se může pochlubit mnoha zajímavostmi a cennými památkami. K těm poněkud neobvyklým patří například hodinová věž.

 • Varhanář

  4:50 do playlistu

  Varhanář
  Varhany patří ke královským hudebním nástrojům. A je jen málo těch, kteří se v nich vyznají natolik, aby mohli pomoci různých poruchám nebo následkům vlivu času. Jedním z těch, co se opravám věnují, je pan Dalibor Michek z Vysočiny.

 • Pečky

  8:18 do playlistu

  Pečky
  Pečky na Kolínsku bývaly zemědělskou osadou. Mezi průmyslová města jim pomohla na konci devatenáctého století železnice. Nás ale do obce přilákal jeden z trochu utajených architektonických skvostů. V roce 1915 tam totiž vyrostl velký unikát – kubistický kostel.

 • Vrbno pod Pradědem

  11:51 do playlistu

  Vrbno pod Pradědem
  Nedávno jsme se na běžkách vydali na Praděd a tentokrát se projedeme v jeho okolí. Začneme ve Vrbně pod Pradědem. Ve 13. století tu stávala hornická osada, rýžovalo se tu zlato a těžily kovy. Dlouho se ale nezdržíme.

 • Výstava saní

  15:28 do playlistu

  Výstava saní
  Do historie sáněk a jejich využití nás zavede výstava v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí. Dozvíme se například, že na tzv. rohačkách se v Krakonošově království sváželo dřevo a sníh. A na konci 19. století někdo podnikavý přišel na to, že by se na nich dali vozit i zvědaví turisté.

 • Hartmanice

  19:06 do playlistu

  Hartmanice
  Sněhová nadílka láká na výlety na běžkách i na Šumavě. My jsme za cíl vybrali Hartmanicko. Ve městě samotném si užijí především sjezdaři, v okolí se ale dá absolvovat celá řada výletů na lyžích běžeckých.

 • Soutěž

Přehrát vše