iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 1. 2010
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

34 hlasů
13807
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Sychrov — Praděd — Papírové modely — Lázně Toušeň — Šumavské dřeváky — Pulčínské ledopády

24 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Sychrov

  1:31 do playlistu

  Zámek Sychrov
  Máte rádi pohádky? Pokud ano, pak se vám určitě bude líbit na přímo pohádkovém zámku Sychrov. Díky filmařům se jeho komnaty staly sídlem králů i princezen. K nejznámějším příběhům, které právě tady vznikaly, patří určitě Zlatovláska nebo Nesmrtelná teta.

 • Praděd

  5:17 do playlistu

  Praděd
  Ani tentokrát nezapomeneme na příznivce zimních sportů. Přibalíme běžky a vyrazíme. Tentokrát na moravský ledovec. Říká se tak nejvyššímu místu na Moravě a ve Slezsku – Pradědu a okolí.

 • Papírové modely

  8:59 do playlistu

  Papírové modely
  V muzeu Karlova mostu v Praze se až do 26. března můžete seznámit s trochu zvláštním králem. Název výstavy, na kterou vás pozveme, je stručný Richard V. – král papírový.

 • Lázně Toušeň

  12:40 do playlistu

  Lázně Toušeň
  Trápí vás záda, nohy, klouby? Pak byste si mohli dopřát pobyt v lázních ve středočeské Toušeni. Ve svahu tu už ve středověku vyvěral železitý pramen, který byl sváděn do hrádku pod ním.

 • Šumavské dřeváky

  16:04 do playlistu

  Šumavské dřeváky
  Klasické dřeváky bývaly dřív na Šumavě docela běžnou obuví. Místní je nosili do lesa, na pole, do školy a dokonce v nich i sportovali. A mnozí je v zimě také ve své chalupě vyráběli.

 • Pulčínské ledopády

  19:40 do playlistu

  Pulčínské ledopády
  Pulčínské skály najdete v Javorníkách, blízko moravsko-slovenské hranice. A také kousek od Francovy Lhoty, jedné z valašských vísek. Společně si ji prohlédneme a taky vystoupáme na vrchol nedalekého Čubova kopce, odkud dohlédneme až do zmiňovaných skal.

 • Soutěž

  23:16 do playlistu

  Soutěž
  Jak se jmenuje podkrkonošská vesnice, která je už několik staletí oblíbeným poutním místem? a) Radvanice b) Malé Svatoňovice c) Hlavňov

Přehrát vše