iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 3. 2009
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

103 hlasů
13638
zhlédnutí

Toulavá kamera

Pohádková chalupa — Jan Eskymo Welzl — Vyšší Brod — Muzeum bižuterie — Hodiny a hodinky — Rudolfinum

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rudolfinum

  1:32 do playlistu

  Rudolfinum
  Začneme na Rejdišti. Jen považte, že se tak označovalo místo, kde se skladovalo dřevo; a které dnes najdete téměř v samém centru Prahy. Před 135 lety ho odkoupila Česká spořitelna a za tehdy vysokou částku dvou milionů zlatých tady nechala zbudovat krásnou novorenesanční stavbu.

 • Hodiny a hodinky

  5:31 do playlistu

  Hodiny a hodinky
  Budova, ve které Muzeum Prostějovska v Prostějově sídlí, pochází z 16. století. Dřív sloužila jako městská radnice. O založení muzea se zasloužila Průmyslová jednota, která soustřeďovala předměty pro budoucí plánovanou stavbu.

 • Muzeum bižuterie

  9:14 do playlistu

  Muzeum bižuterie
  Pak zavítáme do Jablonce nad Nisou, kam jsme se vypravili do tamního Muzea skla a bižuterie. To se nachází přímo v centru města Jablonec nad Nisou a poprvé bylo otevřeno již v roce 1904. Obsahuje unikátní sbírky vztahující se k historii i současnosti českého sklářství, šperkařství, výroby bižuterie nebo mincovnictví.

 • Vyšší Brod

  13:06 do playlistu

  Vyšší Brod
  Víte, které je nejjižnější město v Čechách? Je to Vyšší Brod. A do jeho okolí se dnes podíváme. Hledáček naší kamery zacílil na Wolfgangovy vodopády. Vodopády svatého Wolfganga se nacházejí 1,5 km od Vyšebrodského kláštera proti proudu Menší Vltavice. Vede kolem nich žlutá turistická značka spojující Vyšší Brod, Vyklestilku a Loučovice.

 • Jan Eskymo Welzl

  16:41 do playlistu

  Jan Eskymo Welzl
  Byl spisovatelem, cestovatelem, dobrodruhem, vynálezcem i lovcem kožešin. Taky polární lovec, zlatokop i náčelník Eskymáků. Jde o světoběžníka Jana „Eskymo“ Welzla. Ve svém rodném Zábřehu na Moravě má muzeum.

 • Pohádková chalupa

  20:35 do playlistu

  Pohádková chalupa
  V obci Mlázovy ležící nedaleko Sušice líbit by se mělo nebo mohlo hlavně dětem. Nenápadná víska proslula Pohádkovou chalupou, ve které si návštěvníci můžou prohlédnout výstavu šumavských pohádkových postaviček - vílu Šumavu, vodnickou rodinu, skřítčí pilu, pohádkové muzikanty a další strašidla, která vytvořili šumavští pohádkáři na motivy pohádek a pověstí.

 • Soutěž

  24:01 do playlistu

  Soutěž
  Jak se jmenuje nejvýše položená pravěká stavba na našem území? a) Věnec b) Obří hrad c) Závist

Přehrát vše