iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 3. 2005
10:55 na ČT1

1 2 3 4 5

27 hlasů
2295
zhlédnutí

Toulavá kamera

Velikonoce — Oslava Kristova zmrtvýchvstání — Orchideje — Vodní zámek Blatná

24 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velikonoce

  1:13 do playlistu

  Velikonoce
  Velikonoce, nejvýznamnější křesťanský svátek, jsou tu. Po tuhé zimě jsme se na ně snad těšili víc, než kdy jindy. Podíváme se na to, jak si příchod jara a vzkříšení nového života připomínají jihočeští lidoví umělci. Výstavu v českobudějovickém muzeu můžete navštívit ještě o velikonočním pondělí. Také se dozvíme, jak spolehlivě přivolat jaro, když ne do přírody, tak aspoň do našich srdcí. Totiž prachatickým pekáním.

 • Oslavy Kristova zmrtvýchvstání

  5:45 do playlistu

  Oslavy Kristova zmrtvýchvstání
  Podíváme se do Slavoňova, kde jsme natočili přípravu na oslavy Kristova zmrtvýchvstání a vůbec Velikonoc. Navštívíme unikátní ukázku lidové architektury a sice celodřevěný kostel svatého Jana Křtitele, stojící na poutním místě už od 14. století. Projdeme si i zastavení nedaleké křížové cesty.

 • Orchideje

  10:13 do playlistu

  Orchideje
  Až neskutečně krásné květy orchidejí jsou opravdu cítit exotickými dálkami. Najdeme je ale s výjimkou polárních oblastí snad všude na světě. I u nás. Ve volné přírodě jich bylo objeveno asi 30 tisíc druhů a mnohé další vznikly uměle, šlechtěním. Orchideje jsou životní láskou pana Vondruše, který je umí nejen pěstovat, ale také množit, což vůbec není snadné.

 • Vodní zámek Blatná

  14:40 do playlistu

  Vodní zámek Blatná
  Vodní zámek Blatná poblíž jihočeského města téhož jména je považován za jeden z našich nejkrásnějších. V minulosti se tu vystřídala pěkná řádka majitelů. K těm nejznámějším i nejtajuplnějším patřili templáři, rytíři maltézského kříže, kteří prý někde v zámeckých zdech ukryli pohádkový poklad. Nu a dnes v něm opět žijí jeho staronoví majitelé, Hildprandtové. Ty může mimo jiné těšit to, že se v jejich sídle natáčela pohádka Šíleně smutná princezna. Ale nejen to.

 • Betlém

  19:23 do playlistu

  Betlém
  V poslední reportáži se podíváme do Betléma. Vzhledem k tomu, že se touláme po zemích českých, tak nepojedeme do biblického města. Zůstaneme pěkně doma. Betlém totiž najdeme v samotném srdci Hlinska. Od 18. století tam začal vyrůstat zajímavý komplex staveb, domků tamních řemeslníků.

 • Soutěž

  23:20 do playlistu

  Soutěž
  Ve zdech Želivského kláštera bylo komunistické vězení a léčili se tam i alkoholici. Ostatně, natáčel se tam i úspěšný film Dobří holubi se vracejí. V dnešním klášteře premonstrátů byste dnes žádné alkoholiky nenašli, alkohol zato ano. Mniši tam totiž vaří pivo.

Přehrát vše

Související