iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 4. 2017
22:00 na ČT2

1 2 3 4 5

59 hlasů
163849
zhlédnutí

Doktoři

Nesnesitelná lehkost bytí...

Co řeší a čím žijí ti, na nichž často závisí naše zdraví, někdy i život?

44 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Náhlovská Vlasta 22.4.2017 18:54 (!) reagovat 8 + - 0

Moc děkuji za pěkný a zajímavý seriál. Velké díky našim lékařským kapacitám. Děkuji

Katka 14.4.2017 0:17 (!) reagovat 16 + - 2

Výborný seriál o naprostých kapacitách, ale paní režisérka/redaktorka aka hlas v pozadí má občas nevhodné a dost hloupé dotazy.

Jana 8.4.2017 15:51 (!) reagovat 41 + - 4

Skvělé

Tito lékaři jsou naprosto úžasní a pokroky medicíny berou dech.
Filmaře bych za některé otázky hnala svinským krokem: paní s prsty amputovanými sekačkou se zeptají "A jaký je to pocit nemít prsty?" Bože! Ubohost!
Dobře tu filmařku zchladil doktor Beneš, že z toho dělá bulvár... Trefné.

L. 10.4.2017 13:24 (!) reagovat 16 + - 2

Opravdu

Máte pravdu. Obdivovala jsem slečnu, že vůbec byla takto schopná odpovědět. Já bych jen hleděla v němém úžasu a asi bych je "vyhodila" z místnosti. Co obdivuji, je empatie Dr. Zálešáka. Bylo vidět (alespoň si to myslím), že celá ta záležitost byla těžká i pro něj.

Jirka 10.4.2017 21:13 (!) reagovat 15 + - 2

Nebo jak v posledním díle řešila, jestli prof. Beneš za pomoc s pejskem něco dostane, to mne taky dostalo.... prostě peníze, peníze, peníze... fakt bulvarizace...

Tereza 11.1.2019 1:12 (!) reagovat 1 + - 0

Vhodná otázka, když v předchozích dílech pořád zdůrazňoval, jak by si zasloužil svůj současný plat v eurech místo v kč a jak jsou doktoři chudáci málo placení. Arogance nezná mezí a jeho lékařské umění to neospravedlňuje.

zdrav.sestra 6.4.2017 19:44 (!) reagovat 38 + - 1

poděkování

Děkuji všem tvůrcům pořadu za skvělý dokument o práci lékařů.Z protagonistů tohoto pořadu čišel neutuchající profesní zájem,lidskost a touha pomoci.Tento pořad by měli povinně zhlédnout medici,začínající lékaři.Pracuji ve zdravotnictví přes 30 let a mám pocit,že dnešním začínajícím lékařům chybí empatie a lidskost.Po pár letech se cití "vyhořelí,nespokojení,otrávení".Ani jeden z těchto pánů ani jednou nezmínil,že by byl unavený atd.Ještě jednou děkuji za skvělý pořad.

martin 6.4.2017 20:43 (!) reagovat 5 + - 14

sestro, je to televize , je tam kamera, a jak víme, ta když svítí , tak natáčí to, co je v jejím zorném poli :) a každý člověk, který je natáčen kamerou, tím spíše kamerou ČT, VÍ, že bude koukat babička, teta, soused, zdravotní sestry, bratři. a doktor, byvše člověkem nadprůměrně inteligentním, si lehce spočítá, že se vyyplatí před kamerou nebýt ani vyhořelý, ani nespokojený. Kouká totiž i pan ředitel, ministr,president... nic proti ničemu, ale tenhle pohled mi tu nějak v diskuzi chyběl. p.s. obrovský dík za jinak velmi objevný a zajímavý pořad. nic proti ničemu :)

zdrav.sestra 6.4.2017 22:02 (!) reagovat 19 + - 0

Nepopírám,že před kamerou se člověk chová asi trošku jinak,ale myslím si že zrovna tito pánové
to neměli zapotřebí,ale budiž je to Váš názor...ale shodujeme se vtom,že to byl pořad o něčem a ne o ničem.

Martin 6.4.2017 15:24 (!) reagovat 39 + - 2

Nesnesitelná lehkost bytí

Děkuji za skvělý cyklus. Obdivuji jaký klid a nadhled z pánů doktorů číší. Zejména pak z pana primáře Zálešáka. Je to inspirativní. Doufám, že bude pokračování.

S. 5.4.2017 23:43 (!) reagovat 38 + - 3

dekuji

dekuji vsem tvurcum i ucastnikum. budete mi (nejen) pristi stredu chybet!

pane profesore Benesi, k eutanazii, vite, vy jste nestudoval proto, abyste nekomu zkracoval zivot. mate pravdu. sel jste studovat, abyste lecil. jenze co kdyz lecba neni? neda se, neexistuje, neni sance. a ani neni sance na to, aby ten pacient odesel - rozumejte: mam tento pripad v rodine. uz leta to trva, a dalsi leta potrva. neuveritelne vypeti a bolest pro vsechny. clovek by mel mit moznost dustojne odejit. to mi nikdy nikdo nevymluvi.

Divačka 6.4.2017 10:09 (!) reagovat 9 + - 4

eutanazie

Víte, eutanazie, to je těžké, bolavé téma. I když beru v potaz bolest, trápení, vyčerpání, ať už nemocného nebo jeho okolí- měli jsme doma "ležáka", který i poté doma zemřel, zkusili všichni. Snad kdyby se zapojilo i více ochotných lidí v rodině nebylo by to tak těžké- to je ale zas jiné téma o ochotě obětovat svůj čas- to se dneska nenosí a někdy je to v rodině tak, že kdo může, ten se takovému domu vyhne obloukem-poznám z vlastní zkušenosti. Kdy pak také nejsou vzory a LDN jsou dneska přeplněné. To, co nechtějí obětovat sami pro své blízké, vyžadují po institucích, kdy logicky, nikdy tam nebudou mít takovou péči, pozornost, jako doma. Zmiňujete "důstojné umírání, odchod", je to dle Vás tedy podání smrtící injekce? Je to zase věc názoru, mně osobně, i když vím jaké trápení přináší v rodině mít takového postiženého, to důstojné nepřijde. Navíc, člověk, o kterého jsme pečovali, ten by takto odejít nechtěl, samozřejmě toužil po klidu, úlevě, ale tohle by nechtěl...Dle mého názoru eutanazie je nepřirozená, nedůstojná, nebezpečná. Mj. jen si představte člověka, který by "smrtící sérum měl podávat", neměla bych na to žaludek, i když už člověk utrpení pohlédl do tváře a zkusili jsme všichni kolem. Jinak dnes, i v hospicích vám potvrdí, že maximálně se snaží, aby lidem nabídli co nejmožnější a nejvyšší dávku tišících prostředků. S nesmírnou úctou k Vám milá-milý S., k vám všem, kteří obětujete svůj čas, "u něčeho tak dnes nepopulárního" jako je péče o nemohoucího, těžce nemocného člověka, i když vyhlídky jsou beznadějné...toť zase můj pohled, názor. Jinak skvělý dokument, bude mi vážně chybět, těšila jsem se na každý nový díl! Snad bude zase někdy další série. Díky všem!

Tereza 11.1.2019 1:19 (!) reagovat 1 + - 0

Čerpáte jen z vlastní subjektivní zkušenosti. Kdyby váš blízký eutanasii nechtěl, neměl by ji. Vy byste na to neměla žaludek, ale neviděla jste miliony lidí, kteří tak strašně trpěli, že byste neměla žaludek nechat je právě trpět a moc ráda byste mu pomohla odejít. Píšete pořád o sobě a o rodině, ale zamyslela jste se, jak je tomu konkrétnímu nemocnému člověku? Rodina se možná snaží postarat a pečovat jak to jde, ale neprožívá fyzická ani psychická muka toho nemocného. A nemá právo rozhodovat, co s ním bude. LDN jsou přeplněné, ale vy byste tam svého blízkého jako dala??? Viděla jste někdy LDN zevnitř, jak to tam chodí? Máte totálně zkreslený obraz. Eutanazie by měla být legalizována už proto, že člověk by měl rozhodnout o sobě sám a ne nějaký legislativní zákaz nebo pošahaný blízký. Jedině člověk sám o sobě, kterého se to týká.

Tereza 11.1.2019 1:15 (!) reagovat 0 + - 0

Ano, přece v jistém smyslu je eutanazie taky pomoc. Pomoc lékaře pacientovi, aby netrpěl, když se zachránit prostě nedá.

Související