iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 12. 2018
20:25 na ČT1

1 2 3 4 5

157 hlasů
748064
zhlédnutí

Rédl 4/4

Děs

Poslední den Československa si vojenský prokurátor Roman Rédl takto určitě nepředstavoval – mohou to být totiž nejen poslední hodiny tohoto státu, ale i jeho samého.

69 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Štěpánka 13.1.2019 22:11 (!) reagovat 3 + - 3

poslední díl

jsem proklikala, nesnesu násilné scény, tak mi snad nic neuteklo. Na mě moc drsný závěr. Seriál super.

kash 13.12.2018 21:33 (!) reagovat 27 + - 8

hm, moc hezký...

...dokument o příčině reality současnosti. KSČ existuje dál, skartace materiálů usvědčujících ze zločinů státní bezpečnosti a silových aparátů, kontinuita předlistopadové justice, zločinec v čele nejvyššího soudu, starý struktury převlékly kabáty a/nebo využily známostí z dob minulých a "chytají vlak ještě ve stanici", (někdo dokonce se zbraněma :-)), skuteční hrdinové jsou považováni za vrahy, progreduje devalvace morálky a mravnosti společnosti - ten, kdo je slušnej, je vlastně blbej, v tomto případě mrtvej - altruista šel díky svým dobromyslným aktivitám nakonec pod drn, v očích ostatních mu přitížila i stejnopohlavní orientace, naproti tomu estébáci, jejich poskoci a potažmo i potomci, využívají (zneužívají) situace a v současnosti se mají přímo výtečně. Babiše s Milošem si zasloužíme, protože na pořádný "frontmany" náš národ prostě nemá. Chyba se stala už na začátku, kdo je za to zodpovědný, není těžké si domyslet.

Mzp 13.12.2018 21:08 (!) reagovat 7 + - 8

Na devadesátá léta mám přecejen trochu barevnější a světlejší vzpomínky, seriál mi přišel vizuálně možná až moc depresivní. Celkový pocit podobný jako z Kawasakiho růže, v tomto se Hřebejk trochu vykradl.
Ale jinak mě to hodně bavilo, a to hlavně díky skvělému castingu - jak někde hraje Štěpán Kozub, je to záruka kvality, navíc je to jeden z těch herců, kteří na place zdánlivě nemusí dělat vůbec nic, a přesto mě budou bavit. Ale i jiní herci byli fajn, výjimečně mi ani ten Sokol nevadil, sedlo mu to. Palec nahoru :-)

Cavir 8.12.2018 6:48 (!) reagovat 39 + - 6

Bezva!

Sjel jsem na jeden zátah Rédla. A nechal jsem se strhnout! Zasazení do nedávné historie -- téměř postapokalyptický a (pre)apokalyptický feeling zároveň, ty paradoxy/kontrasty: děs a osamělost na pozadí Vánoc a postrevoluční revoluční euforie. Děj překvapoval nový zvraty, které však přicházely po logice vyprávění. Jen jsem čekal, že Ivana najde v bytě u Rédla pornočasopisy. Znám "komunitu", takže vím, že by je tam s největší pravděpodobností měl... V tom, jak s scénář vzpříčil očekávání podle pravděpodobnosti, se týká velkou spousta výtek, jen pochopte, že toto očekávání vychází z vaší zkušenosti, kterou prostě ve 100% případech nesdílíme. Ve své vlastní vnitřní logice ale je film dost pravděpodobný a přesvědčivý! Nejvíc se mi vzpíčil seriál v momentě, kdy Pašali vystřihne stand up improvizaci v gay klubu, scénář nebo spíš režijní vedení to zde přece jen maličko přepískly -- jako by to neodpovídalo Pašaliho charakteru. Děj ale nakonec přece jen ve své logice ospravedlnil tento výkon tím, že Pašali přece není žádný Buran (jako ten s dekou na zádech), ale bývalý agent, od kterého se dají takové herecké výkony očekávat. Už dál nemůžu. ... Nedávno jsem dokoukal poslední sérii House of Cards a na tom se jasně ukazuje, kde může výstavba děje a postav selhat. V tom ale Rédl podle mě obstál! Super casting! Každá i epizodní postava měla velkou přesvědčivost: od ředitelky toho drážního ústavu až po Adrianu přes ty železničáře.

jana48 8.12.2018 12:34 (!) reagovat 25 + - 2

Na to,

že scenár napísal taký mlaďas, treba mu preukázať uznanie. Aj keď režisér a ďalší sa zrejme tiež snažili...

Kačka 4.12.2018 22:43 (!) reagovat 37 + - 13

Dobré!

Musím to shlédnout ještě jednou, abych si důkladněji pospojovala všechny detaily. Už tu zaznělo mockrát, že herci dávají skvělé výkony, velmi dobře zvolená hudba a podobně. Zaujal mně taky dobrý střih. Ale taky mi zůstaly otazníky - hodně se tu debatovalo o konci..... Taky se přikláním k vraždě.... V pistoli už Rédl neměl náboje (možná měl náhradní....?) Nepochopila jsem informaci o Štěpánovi - hrálo to roli toliko jako motiv vraždy toho kluka pro policii? Zpětně si uvědomuju, že titulky "3 dny do rozdělení...", mně spíš mátly a rušily, nevšimla jsem si jiné souvislosti a důležitosti této informace, než v souvislosti, že si kontrolu nad vlaky přebírali Slováci už předtím, než se o rozdělení vědělo. Nic z toho ale můj dojem ze série nekazí, bylo to výborné. Děkuji.

Kačka 4.12.2018 23:01 (!) reagovat 5 + - 8

Rozdělení

Tak mi stačilo prvních pár minut prvního dílu a už jsem důležitost titulků ohledně rozdělení pochopila :))))

Bedřiška bez bříška 4.12.2018 21:01 (!) reagovat 32 + - 10

Skvělý Martin Hofmann

Naprosto skvělý! Moc si ho užívám. A až na poněkolikáté mi docvaklo, jaké měl Rédl štěstí, že Jirku, co má šikovný ruce, ale ne tak, jak si Rédl myslí, odbouchl, když šlo vlastně o "starou dobrou ruskou kuva klasiku" (abych citovala ze seriálu).

Robert 4.12.2018 2:31 (!) reagovat 50 + - 31

Strhující seriál

Díky za to. Je to drsný, ale nějak mi to teď všechno dává smysl. Generál je Andrej Babiš. Nebo jinej StB-podnikatel babišova typu, ktereý celých třicet let tahá za nitky. Spolurozhoduje, kdo bude zvolený, ve svobodných, demokratických volbách. Tak teď máme prezidenta a vládu, přesně, podle představ takových StB generálů. To jsme dopadli. Česká televize zatím vzdoruje. Držím palce.

Weigel 5.12.2018 22:06 (!) reagovat 4 + - 2

General Lorenc

To je postava generála Lorence co řídil StB a pak se přesunul na Slovensko.
Jak Češi zvali generála Lorenze na návštěvu do Čech a on čechům pořád vzkazoval že nepřijede, neb by ho v Česku zatkly.
Babiš ten jen StB praskal ty co na zahraničním obchodě braly ze zapadu uplatky za to že budou lobovat za zakázky co budou pro nás nevýhodné a to se nezapomíná.
Jak tady se kradly pistole sovětské armádě a přitom 80% zločinů v ČR je spáchano legálně drženými zbraněmy.

Štěpánka 13.1.2019 22:04 (!) reagovat 0 + - 0

Lorenc

sem může, je čistej, dokonce ho pozvali na besedu na Karlově univerzitě ... člověk jenom zírá.

LM 4.12.2018 0:52 (!) reagovat 56 + - 2

šel z toho

mráz po zádech ... a vynikající hudba!

David 3.12.2018 19:43 (!) reagovat 8 + - 30

Stálo to za t !!!

Velice pěkná krimi série. byl jsem však velice překvapen koncem. Ten se opravdu nepovedl !!! Hlavní hrdina si smrt v tomto formátu nezasloužil !!!

AB 4.12.2018 15:52 (!) reagovat 1 + - 9

Mně to teda nestálo . .. :-(

AB 5.12.2018 8:16 (!) reagovat 6 + - 1

... za to !

Jindřich Kucera 7.12.2018 19:28 (!) reagovat 10 + - 0

Konec

Mozna mohl být scénou hořící latriny. A my se mohli těšit na pokračování REDL2. To, co následovalo po požáru bylo snad až příliš didaktické poučení diváka, kdo se dal k jaké straně a ze “odted’ všichni začali s čistým štítem”...Všichni přece víme, ze hlavně na Slovensku příslušníci komunistických mocenských struktur úspěšně zvládli přechod na “kapitalisticko mafiánský podnikatelský model” a užívají si místo na Slunci.

Cavir 8.12.2018 6:52 (!) reagovat 8 + - 0

Musel zemřít

Ahoj, on to fakt nemohl přežít: buď se přidat, nebo umřít. Právě že v tomto formátu. Možná ne v tomto formátu, ale v tomto příběhu, taky mi to přišlo líto

Rédl jr. 3.12.2018 18:51 (!) reagovat 44 + - 0

Gen. Lorenc a Penta

Jak to bylo s generálem doopravdy je popsáno zde:
http://www.poslednykriziak.sk/nacelnik-stb-lorenc-cesta-na-vrchol-moci-penta-story-18/447/
8. nejbohatší Čech je v současnosti Marek Dospiva, jeden ze zakladatelů Penty. Studium v Moskvě, kontakty na StB,leccos se v seriálu objevuje...

Jan Jirka 4.12.2018 1:01 (!) reagovat 31 + - 4

...děkuji za tip

Velmi zajímavé, i když hořkosmutné, počtení.

Lidé z této garnitury (PZO, StB…) zprivatizovali obě dvě republiky. A, jak je vidět v ČR, nespokojili se s privatizací ekonomickou, touží zprivatizovat i stát samotný. A řídit jej jako firmu... A zakleknout a makat!

A teď to nejsmutnější: neuvěřitelně velká část společnosti jim tleská a dává jim k tomu "demokratický" mandát.

Charles 25.12.2019 13:21 (!) reagovat 0 + - 0

Jane Jirko, máte pravdu. A to jste to psal před rokem, od té doby se opět leccos událo :/

Jana Marie 4.12.2018 2:52 (!) reagovat 21 + - 0

Ano, nakonec jak to Ferenc-Lorenc i sám

podotýká při družném hovoru s mozkem vagonových krádeží - stará garnitura nahradila novou. Staří neschopní komunisté bránili mladším, nastupujícím, tak museli pryč. Ti noví se "vyznali" mnohem líp...

první ‹ předchozí 1 2 3 poslední

Související