Dvacetiletá Lily přibíhá v šoku uprostřed noci do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda, aby mu celá od krve sdělila, že v sebeobraně zabila svého milence. Poté, co Richard zjistí, že zavražděným je prominentní soudce Kowalský, rozhodne se dceru krýt. Zamete stopy a tělo zakope. Když se Kowalského ostatky najdou, je vyšetřování přiděleno kriminalistickému týmu, který vede právě Richard. V průběhu vyšetřování Richard zjišťuje, že postupně získávané důkazy jsou v rozporu s verzí jeho dcery.

Divák sice zná vraha už od začátku, ale až do konce zůstává v napětí, protože postupně odkrývá okolnosti a důvody vraždy, která ovlivní životy hned několika postav.

„Když mi Peter Bebjak poprvé vyprávěl základní námět, na kterém by byl děj této minisérie postaven, stalo se mi to, co se nestává tak často. Jasně víte, že to je ono! Když jsme pak po více než roce intenzivní práce měli v rukou scénáře, mé nadšení mě neopustilo. Dnes máme dotočeno a způsob, jakým Peter Bebjak a Martin Žiaran ony scénáře vizualizualizovali, můj prvotní pocit potvrzuje. Spravedlnost je moje srdeční záležitost,“ říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině Spravedlnost vzniká.

„Ještě před jejím uvedením na televizní obrazovky jsme měli jedinečnou možnost Spravedlnost vyvézt na jeden z nejprestižnějších festivalů televizní tvorby FIPA, kde byl první díl uveden v rámci nesoutěžní sekce Panorama, a kde také u diváků sklidil úspěch. Jsem rád, že se nám podařilo vytvořit konkurenceschopný projekt, který mohl Českou televizi na tomto festivalu reprezentovat,“ doplňuje ji producent Rastislav Šesták.

„Na Spravedlnosti mě velmi zaujal žánr. Jde o psychologické drama, ale s kriminálním podtextem. Moje postava, jako jedna z hlavních ženských rolí, má v sérii linku, která ovlivní životy obou vyšetřovatelů. Lákala mě spolupráce s Peterem Bebjakem a i to, jak se v průběhu vyprávění postupně odkrývají charaktery jednotlivých postav,“ dodává k postavě manželky jednoho z policistů její herecká představitelka Jitka Schneiderová.

Kupte si v eShopu