iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 1. 2005
18:20 na ČT2

1 2 3 4 5

70 hlasů
6460
zhlédnutí

Ta naše povaha česká

Všichni slavní rodáci

Ve světě slavní - u nás zapomenutí? Janáček, Freud, Komenský či Mendel by se divili

27 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Karolína T. 12.3.2010 23:06 (!) reagovat 0 + - 1

Trochu zklamání

Pořad Ta naše povaha česká sleduji pravidelně a ráda, oceňuji jeho přínos. Nicméně u tohoto dílu jsem se rozhodla reagovat. Opravdu mě dost nemile překvapilo, jak zastaralé informace tento díl přináší, aniž by nabízel srovnání se stavem současným nebo alespoň obsahoval jasné upozornění, že není aktuální.
Pocházím z této oblasti a vývoj sleduji. A tak vím, že stav památníků, zejména v Příboře, na Hukvaldech, ale i postup rekonstrukce rodného domu J. G. Mendela, je absolutně odlišný, naprosto nesrovnatelný s prezentovaným materiálem, že na se na těchto místech již podařilo vybudovat velmi důstojné expozice na světové úrovni. Také na zámku v Kuníně se podařilo pokročit o mnoho dále.
Zklamání tedy cítím především v tom, že pořad může mít extrémně odpuzující vliv na případné návštěvníky, což je v naprostém rozporu se snahou, kterou obce, sdružení i jednotlivci v této oblasti v posledních letech vynaložili.

Související