iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 2. 2019
11:45 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
3830
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Pravoslavné Vánoce — Tříkrálová sbírka 2019 — Klášter Stětí sv. Jana Křtitele na Ostrově — Adolf Kajpr

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pravoslavné Vánoce

  0:41 do playlistu

  Pravoslavné Vánoce
  Vánoční stromek zdobí taky. Ale ke slavnostní večeři se schází o 13 dní později. Většina pravoslavných slaví Vánoce podle juliánského kalendáře 6. a 7. ledna. Z narození Krista se radují doma, v chrámu i na společných akcích

 • Tříkrálová sbírka 2019

  6:45 do playlistu

  Tříkrálová sbírka 2019
  Lidé byli letos ve vztahu k sociálně potřebným, nemocným a handicapovaným opět štědřejší – v Tříkrálové sbírce, kterou pořádá Charita, darovali přes 119 milionů korun, tedy o 7 milionů víc než loni. Kam peníze vybrané v největší dobrovolnické akce v zemi putují, o tom v následující reportáži.

 • Klášter Stětí sv. Jana Křtitele na Ostrově

  12:54 do playlistu

  Klášter Stětí sv. Jana Křtitele na Ostrově
  Druhý nejstarší mužský klášter v České republice – benediktinský klášter Stětí sv. Jana Křtitele na Ostrově – opustila poslední komunita mnichů už na začátku 16. století. Stavba pak chátrala a postupně se úplně rozpadla. Jaký byl tehdy život mnichů a co se skrývalo na pustém ostrově? Díky práci českých odborníků z Přírodovědecké fakulty Karlovy Univerzity klášter znovu ožívá, a to do překvapivých detailů.

 • Adolf Kajpr

  19:12 do playlistu

  Adolf Kajpr
  Adolf Kajpr. Chudý sirotek, který se měl stát ševcem. Jenže jeho zvídavost a víra jej dovedly až k jezuitům. Nebál se říkat své názory a velmi rychle pochopil zrůdnost nacismu a později i komunismu. Oba režimy ho za jeho postoje věznily a mučily. Čeští jezuité teď volají po jeho beatifikaci - tedy prohlášení za blahoslaveného.

Přehrát vše

Související