iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 12. 2018
11:55 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
974
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Andělský strom — Lidové misie ve Zdounkách — Betlémářská soutěž Nožík Tomáše Krýzy — Moravský aristokrat v labyrintu světa

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Andělský strom

  0:32 do playlistu

  Andělský strom
  Pořídit vánoční dárek vlastním dětem může být pro odsouzené ve věznicích neřešitelný úkol. Právě rodinám, kde některý z rodičů kvůli pobytu ve vězení chybí, pomáhá projekt Mezinárodního vězeňského společenství Andělský strom. Tím, že dárek pořídí a s osobním dopisem od rodiče, předají, pomáhají dobrovolníci nejen odsouzeným, ale především právě jejich dětem. Ty totiž na uvěznění rodiče doplácejí často nejvíc.

 • Lidové misie ve Zdounkách

  6:16 do playlistu

  Lidové misie ve Zdounkách
  Věřící ve Zdounkách na Kroměřížsku zažili v listopadu lidové misie. Kněží z misijní společnosti svatého Vincenta de Paul přijeli přímo do tamní farnosti. Připravený měli desetidenní duchovní program.

 • Betlémářská soutěž Nožík Tomáše Krýzy

  12:25 do playlistu

  Betlémářská soutěž Nožík Tomáše Krýzy
  Lidové betlémářství má u nás velkou tradici. A touha výtvarně zpracovat narození Ježíše nemizí ani v jednadvacátém století. Jednou za pět let se desítky betlémů představí v Jindřichově Hradci na soutěžní výstavě Nožík Tomáše Krýzy. Právě tento jindřichohradecký punčochářský mistr narozený v roce 1838 vytvořil největší lidový mechanický betlém na světě. Ten je dodnes k vidění v jindřichohradeckém muzeu.

 • Moravský aristokrat v labyrintu světa

  19:46 do playlistu

  Moravský aristokrat v labyrintu světa
  Bučovický zámek patří neprávem k opomíjeným památkám jižní Moravy. Přitom je jedním z nejzachovalejších renesančních sídel u nás. Nově tu také můžete celoročně navštívit interaktivní expozici Moravský aristokrat v labyrintu světa věnovanou životu moravské šlechty na přelomu 16. a 17. století, v době náboženské tolerance i vyhrocených bojů za víru.

Přehrát vše