iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 9. 2016
14:35 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1043
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Běžecká štafeta z Ketře do Říma — Konference partnerských sborů — Kostel sv. Bartoloměje v Kravařích — Výtvarnice a zpěvačka Lada Gižová — Charita Frýdek-Místek

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Běžecká štafeta z Ketře do Říma

  1:58 do playlistu

  Běžecká štafeta z Ketře do Říma
  Začátkem prázdnin se uskutečnil štafetový běh z polského městečka Ketř do Říma. Cestu dlouhou 1500 km zorganizovala skupina sportujících věřících u příležitosti 1050. výročí křtu Polska a 80. výročí narození papeže Františka, ale také jako poděkování za polského papeže Jana Pavla II. V cíli pozvali účastníci štafety současného papeže do Polska na Světové dny mládeže. Přivezli mu také gobelínový obraz Ježíše Krista a knihu vzkazů, přání a modliteb od lidí z Polska a České republiky.

 • Konference partnerských sborů

  6:12 do playlistu

  Konference partnerských sborů
  16. mezinárodní konferenci partnerských sborů pořádal farní sbor Českobratrské církve evangelické v Ostravě. Konala se v prvním srpnovém týdnu za účasti hostů z Ameriky, Velké Británie, Irska a Německa. Bohatý duchovní i kulturní program nabídl řadu podnětů k poznání, co lidi spojuje a čím se mohou vzájemně obohatit. Kromě pravidelných bohoslužeb se konaly například přednášky, koncerty i společné výlety na zajímavá místa v okolí. Týdenní setkání zakončila slavnostní bohoslužba pořádaná ve spolupráci se Slezskou církví evangelickou a. v.

 • Kostel sv. Bartoloměje v Kravařích

  10:15 do playlistu

  Kostel sv. Bartoloměje v Kravařích
  Nový seriál o osobité církevní architektuře typické pro Slezsko a dnešní příhraniční Polsko představuje krásu cihlové neogotiky. Jejím hlavním projektantem byl kravařský rodák Josef Seyfried – architekt, stavitel a hudebník, přezdívaný „stavitel chrámů“. Právě tamější kostel byl jeho prvním chrámovým počinem z mnoha dalších sakrálních projektů uskutečněných v těchto krajích. Celý areál vznikl na přelomu 19. a 20. století. Kostel sv. Bartoloměje v Kravařích, který byl vysvěcen v roce 1896, tvoří dodnes dominantu města viditelnou desítky kilometrů.

 • Výtvarnice a zpěvačka Lada Gižová

  14:19 do playlistu

  Výtvarnice a zpěvačka Lada Gižová
  Mladá ostravská hluboce věřící výtvarnice Lada Gižová, jejíž vitráže zdobí pravoslavnou kapli sv. Jiří v Ostravě, není jenom výtvarnicí, která své mozaiky tvoří ze střepů a z malých kostiček většinou z pálené keramické hlíny v duchu byzantské mozaiky, je také zpěvačkou. Její repertoár směřuje k byzantským zpěvům realizovaným v triu Chorodia doprovázejícím bohoslužby. Poslední velké Ladino výtvarným dílem je mozaika, která je umístěna na podlaze nově vybudované kapličky Panny Marie v lesích poblíž Lanškrouna.

 • Soutěž
 • Charita Frýdek-Místek

  20:19 do playlistu

  Charita Frýdek-Místek
  Do Domu pokojného staří u Panny Marie Frýdecké zavítaly v červenci mladé Španělky. Při své pouti na Světové dny mládeže za svatým otcem Františkem se zastavily na severu Moravy. Nešlo jenom o to, aby nabraly síly k další cestě do polského Krakova, ale aby v roce milosrdenství věnovaly svůj čas dobrovolnické činnosti a pomáhaly potřebným. Za doprovodu členek organizace Canfranc ze španělské Zaragozy se i navzdory jazykové bariéře plně věnovaly klientům z frýdecko-místeckého zařízení a zpestřily jim tak jejich všední dny.

Přehrát vše

Související