iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 11. 2018
12:00 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
2559
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik — Kostel na Lesné — Roubená kaplička v Moravském krasu — Opravená kaplička v Kunčicích

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik

  0:36 do playlistu

  Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik
  Nebojí se mluvit o kontroverzních tématech v církvi ani ve společnosti, moderuje rozhlasové i televizní pořady, píše knihy. Především je ale farářem a knězem. Zbigniew Czendlik působí v Čechách už pětadvacet let a za tu dobu se mu podařilo v Lanškrouně opravit kostel nebo přebudovat faru na rodinný dětský domov pro dvě pěstounské rodiny.

 • Kostel na Lesné

  6:50 do playlistu

  Kostel na Lesné
  Padesát let. Přesně tak dlouho sní věřící z brněnského sídliště Lesná o novém kostele, který by měl být zároveň nejmodernější sakrální stavbou ve městě. Kostel, který bude zasvěcený brněnské rodačce blahoslavené sestře Marii Restitutě, si financují farníci sami. Z potřebných sto milionů se jim podařilo nashromáždit už více než dvě třetiny. Hotovo by mělo být do konce příštího roku.

 • Roubená kaplička v Moravském krasu

  13:02 do playlistu

  Roubená kaplička v Moravském krasu
  Jít za svým snem někdy znamená zvládnout téměř nemožné. Manželé Kejnovští takový sen měli a dokázali pro něj nadchnout i své okolí. Díky tomu letos v malé vesničce v Moravském krasu vyrostla malá roubená kaplička. V létě ji vysvětil pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul.

 • Opravená kaplička v Kunčicích

  19:08 do playlistu

  Opravená kaplička v Kunčicích
  Kunčice u Starého Města pod Sněžníkem jsou dnes už známé pouze jako středisko zimních sportů a letních rekreací. V minulosti však byly zalidněné, jako i další vesnice v okolí. Dnes se v této severomoravské obci kromě několika původních chalup zachovaly i dvě drobné církevní památky. Jednou z nich je zvonice z 16. století, zdánlivě nenápadná stavba stojící ve svahu nad obcí.

Přehrát vše

Související