iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 9. 2018
13:40 na ČT2

1 2 3 4 5

6 hlasů
2052
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Pouť na Starou Vodu — Klášter školských sester sv. Františka z Assisi v Hoješíně — Varhanický kurz Církve československé husitské — Evžen Adámek – ředitel znojemské charity

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pouť na Starou Vodu

  0:38 do playlistu

  Pouť na Starou Vodu
  330 let letos uplynulo od vysvěcení kostela ve Staré Vodě. Duchovní centrum tehdy významného poutního i vzdělávacího centra málem zaniklo poté, co kdysi prosperující obec skončila ve vojenském prostoru Libavá. Kostel ale přežil a s ním i tradice poutí na Starou Vodu. Letos tu na české i německé poutníky čekala i nová křížová cesta a kříž českoněmeckého smíření.

 • Klášter školských sester sv. Františka z Assisi v Hoješíně

  6:49 do playlistu

  Klášter školských sester sv. Františka z Assisi v Hoješíně
  Ve východočeských Železných horách, nad levým břehem vodní nádrže Seč, leží obec Hoješín s nevelkým zámkem obklopeným zahradou. Původní majitelé ho využívali jako lovecký zámeček. Dnes v něm žijí, modlí se a pracují sestry, které patří do kongregace Školských sester svatého Františka z Assisi a jeden týden v roce je i domovem dětí a dějištěm táborových her.

 • Varhanický kurz Církve československé husitské

  12:58 do playlistu

  Varhanický kurz Církve československé husitské
  Už popětadvacáté se letos sešli varhaníci a sboroví zpěváci Církve československé husitské na hudebním kurzu, který založil a vede zlínský husitský farář Zdeněk Kovalčík. Kurz se každý rok koná v jiném městě. Tentokrát zavítali zpěváci a hudebníci do Olomouce. Kromě zkoušek na společné vystoupení zažili i biblickou večeři nebo výlet za nejen církevními památkami v okolí hanácké metropole.

 • Evžen Adámek – ředitel znojemské charity

  19:02 do playlistu

  Evžen Adámek – ředitel znojemské charity
  Na začátku byl inzerát s výzvou ubytovat uprchlíky z bývalé Jugoslávie. Nabídl pomoc a zorganizoval humanitární sbírku. Od té doby pomáhat potřebným nepřestal. Stal se ředitelem nově vzniklé znojemské Oblastní charity. Začínal v jedné kanceláři s psacím strojem. Dnes, po 25 letech, vede Evžen Adámek stodvacetičlenný tým, s kterým pomáhá klientům u nás i v zahraničí.

Přehrát vše

Související