iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 11. 2014
12:35 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1649
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Mše v Oslnovicích — Kaple v Oslnovicích — Ostrov jistoty ve Vyškově — Kostel v Hustopečích stojí už 20 let — Rocková mše — Atraktivní svět genetiky

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mše v Oslnovicích

  0:45 do playlistu

  Mše v Oslnovicích
  První světová válka, která vypukla před sto lety zasáhla téměř jeden a půl miliardy lidí ve třiceti dvou zemích, což bylo sedmdesát pět procent lidstva. Vedle politických a geografických změn přinesla osm a půl milionu mrtvých, přes dvaadvacet milionu zraněných a sedm milionů nezvěstných. Hrůzy této války si připomněli 28. října věřící na mši v Oslnovicích na Znojemsku.

 • Kaple v Oslnovicích

  3:36 do playlistu

  Kaple v Oslnovicích
  Kaple v Oslnovicích, ze které jsme vám přinesli předcházející reportáž, se dnes nachází nedaleko Vranovské přehrady. Původně však stála v Brně, kde byla součástí polní Vojenské nemocnice. Historie kaple byla plná zvratů a také její cesta z Brna do Oslnovic byla dobrodružná a trvala celou řadu desetiletí.

 • Ostrov jistoty ve Vyškově

  8:09 do playlistu

  Ostrov jistoty ve Vyškově
  Kdybychom měli říct, co je pro většinu z nás ostrovem jistoty, shodli bychom se, že je to domov. Pracovníci Charity ve Vyškově ho pomáhají vytvářet i lidem, kteří by pro svůj hendikep jinak museli žít v anonymních ústavech. Chráněné bydlení pro ně proto nazvali příznačně – Ostrov jistoty.

 • Kostel v Hustopečích stojí už 20 let

  12:08 do playlistu

  Kostel v Hustopečích stojí už 20 let
  Kostel svatého Václava v Hustopečích slaví letos 20. výročí. Jeho historie však sahá mnohem hlouběji – stojí na místě původního kostela, který byl roku 1962 srovnán se zemí. O stavbu toho současného se zasloužil děkan Václav Fišer, který v Hustopečích slouží už 40 let.

 • Rocková mše

  15:55 do playlistu

  Rocková mše
  Mši, kterou vám v následující reportáži představíme, rozhodně v žádném kostele nezažijete. Jejímu autorovi, skladateli Danielu Kyzlinkovi, se totiž podařilo propojit rockovou hudbu se symfonickým orchestrem a jeho příteli, anglickému textaři Jonu de Jongovi přebásnit evangelium do moderního jazyka.

 • Atraktivní svět genetiky

  20:30 do playlistu

  Atraktivní svět genetiky
  Za svého života nedoceněný, dnes světově uznávaný. Na výzkumu Johanna Gregora Mendela dodnes staví molekulární genetika a biologie. Od smrti geniálního vědce a augustiniánského mnicha letos uplynulo 130 let, a při té příležitosti otevřelo Moravské zemské muzeum novou expozici – Atraktivní svět genetiky.

 • Pozvánka

Přehrát vše

Související