iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 11. 2010
18:20 na ČT2

1 2 3 4 5

63 hlasů
2107
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Bezdětnost jako duchovní a etické dilema — Misijní neděle — Chráněné bydlení Ovečka — Nové album Boba Fliedra

13 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bezdětnost jako duchovní a etické dilema

  0:39 do playlistu

  Bezdětnost jako duchovní a etické dilema
  Neplodnost je v současnosti problémem každého pátého manželského páru a nevyhýbá se samozřejmě ani lidem věřícím. Naopak se pro ně stává mnohem větším trápením, protože život ve víře klade na mateřství i otcovství velký důraz a zároveň moderní lékařské metody staví manželské páry před etická dilemata, která předcházející generace řešit nemusely. Z toho možná někdy plyne poněkud razantní a kategorický postoj starších generací k tomuto problému. Bezdětnost bezpochyby patří mezi nepřenosné zkušenosti a je třeba si uvědomit, že je těžké dávat rady v situaci, kterou člověk sám nezažil. Víra může být pomocí, ovšem pastorační služba bezdětným párům není u nás zdaleka tak rozšířená jako problém sám. Neplodnost navíc často představuje tabu, o kterém se přece nemluví. Vyrovnání se s tímto stavem nelze uspěchat, ovšem duchovní podpora může neplodným párům významně pomoci. Konference ČEA Bezdětnost jako duchovní a etické dilema hodlá otevřít tento problém a poskytnout prostor pro rozhovor a reflexi.

 • Dáša a Jiří Pospíšilovi

  3:24 do playlistu

  Dáša a Jiří Pospíšilovi
  Manželé Pospíšilovi svého času také čekali na děti, které nepřicházely. Absolvovali spoustu lékařských vyšetření, některé zákroky. Jiří je pastorem Apoštolské církve Vyškov a vedoucím několika misijních stanic. Spolu s manželkou Dášou po 12 letech bezdětnosti adoptovali dvě děti ze zemí bývalého Sovětského svazu.

 • Misijní neděle

  5:25 do playlistu

  Misijní neděle
  Před 84 lety vyhlásil papež Pius XI. každou předposlední říjnovou neděli za Světový den modliteb za misie. U nás se slaví jako Misijní neděle. Jedná se o celosvětovou akci římskokatolické církve, den modliteb za misie pojený s finanční sbírkou. Mše svatá u svatého Augustina v Brně byla „hlavní bohoslužbou“ tohoto dne v ČR.

 • Chráněné bydlení Ovečka

  8:11 do playlistu

  Chráněné bydlení Ovečka
  Chráněné bydlení Ovečka funguje na Hrnčířské ulici v Brně od roku 2002. Zřídila ho ve svém středisku Diakonie Českobratrské církve evangelické pro lidi s dlouhodobým duševním onemocněním. Těmto lidem tak chce umožnit žít běžným způsobem života v domácím prostředí.

 • Nové album Boba Fliedra

  11:39 do playlistu

  Nové album Boba Fliedra
  Dětský sbor Bobci tvoří asi dvacet kluků a holek. Schází se v Komunitním centru Matky Terezy v Praze. Dirigentem sboru je Zdeněk Fuchs. Písničky píše Bob Fliedr. Album Bílé sárí bylo představeno na koncertě, který proběhl v rámci oslav stého výročí narození Matky Terezy.

Přehrát vše

Související