iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 11. 2012
14:05 na ČT2

1 2 3 4 5

7 hlasů
1924
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Zpívající teenageři v Hradci Králové — Archaion kallos — Poetická intervence — Islámský sufismus — Take 6 — Media jako nové náboženství — Vztah k seniorům — Dobré zprávy existují — Akademická farnost na ČVUT — V+V na návštěvě

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpívající teenageři se slétli v Hradci Králové

  0:14 do playlistu

  Zpívající teenageři se slétli v Hradci Králové
  Zástupci tensingových souborů z celé České republiky si dali sraz v zasněžené východočeské metropoli. V duchu organizace YMCA a v navázání na kořeny tensingové aktivity, zrozené před lety v Norsku, se pustili do kreativní práce se zpěvem, divadlem a výtvarným projevem. „I ty můžeš“ je heslo vtahující do hry každého, kdo si chce nechat pomoci při objevení svých skrytých talentů.

 • Archaion kallos neboli Starobylá krása zvučela pravoslavným chrámem

  3:19 do playlistu

  Archaion kallos neboli Starobylá krása zvučela pravoslavným chrámem
  Další ročník Mezinárodního festivalu pravoslavné hudby nabídl hudební lahůdky v podání špičkových souborů, které se věnují tomuto rozmanitému hudebnímu odvětví.

 • Poetická intervence korejského umění

  5:14 do playlistu

  Poetická intervence korejského umění
  České baroko hostilo v průběhu října čtyři ukázky současného korejského umění. Pozoruhodný rozhovor dvou kultur probíhal na čtyřech vybraných místech v Praze a ve Slaném. Projekt Centra teologie a umění nesl název Woo:Ri, tj. „Takoví jsme my“.

 • Islámský sufismus v rukách a srdci křesťanského hudebníka

  10:06 do playlistu

  Islámský sufismus v rukách a srdci křesťanského hudebníka
  Do Prahy zavítal dnes už světoznámý indický hudebník Raza Khan, který se celý život věnuje interpretaci hudby mystického islámu. Ta je v našem prostředí spojována s folklórně chápaným tancem dervišů, ve světě islámu je však mnohými považována za liberální úchylku a zradu pravého islámu. Jak se v tomto třaskavém prostředí pohybuje indický křesťan Raza Khan?

 • Take 6 se valí do Prahy

  12:18 do playlistu

  Take 6 se valí do Prahy
  Nositelé deseti cen Grammy, excelentní americký vokální sextet Take 6 bude koncertovat 7. listopadu v Národním domě na Vinohradech. Šestice černých muzikantů spolu zpívá od konce osmdesátých let a je to znát na vybroušenosti jejich interpretace gospelové hudby v jazzovém duchu.

 • Media jako nové náboženství

  12:57 do playlistu

  Media jako nové náboženství
  Nad tímto problémem se zamýšleli účastníci panelové diskuse v rámci konference Forum 2000, která se poprvé konala bez Václava Havla na pražském Žofíně. Jednou z doprovodných akcí byla i výstava fotografií americké výtvarnice a fotografky, Talithy Brauer v kostele U Martina ve zdi.

 • Vztah k seniorům má svou chartu

  15:15 do playlistu

  Vztah k seniorům má svou chartu
  Parlament České republiky už byl svědkem ledasjaké události na pomezí politiky a církve. Charta v něm ale byla podepisována pravděpodobně poprvé. Týká se vztahu naší společnosti k seniorům, kterých je v naší západní civilizaci percentuálně stále více.

 • Dobré zprávy existují a mají své dny

  16:40 do playlistu

  Dobré zprávy existují a mají své dny
  Dny dobrých zpráv je dnes už tradiční akce, která se popáté konala v Salesiánském divadle v Kobylisích. Jejím smyslem je nově interpretovat evangelijní zprávu o možnosti nového začátku.

 • Na ČVUT se narodila akademická farnost

  18:01 do playlistu

  Na ČVUT se narodila akademická farnost
  Veni snacte spiritus se jmenovala slavnostní bohoslužba, kterou byl v kostele sv. Bartoloměje zahájen nový rok na Českém vysokém učení technickém. Studenti a profesoři zároveň oslavili vznik akademické farnosti s novým duchovním správcem.

 • V+V na návštěvě

  19:20 do playlistu

  V+V na návštěvě
  Pánové Vacek a Vávra si vzali tentokráte velké sousto. Pozvali si k rozhovoru starostu Říčan, Vladimíra Kořena, aby se od něj dozvěděli, jestli je možno si udržet čisté ruce a zdravý rozum na exponovaném místě samosprávy městečka nedaleko Prahy.

Přehrát vše

Související